kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у першу неділю Великого посту

Патрарх Філарет20 березня 2016 року, у першу неділю Великого посту, Православна Церква відзначає Торжество Православ’я. Це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. На честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

 

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі, а в неділю – Божественну літургію святителя Василія Великого. Його Святості співслужило духовенство патріаршого собору.

Звертаючись до вірян, Святійший Патріарх сказав: "Є православні, католики та протестанти. І грішать всі. Виникає питання: чи є перевага Православ’я над Католицизмом і Протестантизмом, чи немає ніякої переваги, якщо всі грішники? Перевага православних є і велика перевага. В чому ж полякає перевага Православ’я над Католицизмом і Протестантизмом? Перевага ця полягає в тому, що тільки Православна Церква зберегла Богоодкровенну істину непошкодженою. Тобто віра православна непошкоджена. А католики пошкодили Богоодкровенну істину і не можуть похвалитися, що вони утримують істину непошкодженою. Тим більше протестанти – вони найбільше пошкодили Богоодкровенну християнську істину. Чим ми, православні, можемо довести, що ми маємо непошкоджену Богоодкровенну істину? Довести можемо чудесами, які звершуються в Православній Церкві. Якщо чудеса звершуються, то значить діє Святий Дух, а Дух Святий діє там, де є істина",– сказав Патріарх Філарет.

Також Предстоятель Київського Патріархату розкрив зміст та значення святкування Торжества Православ’я. Закликав не лише радіти, що ми Православні, а й жити так як вчить Православна Церква.

Після завершення Божественної літургії був відслужений особливий молебень неділі Торжества Православ’я. Під час молебню присутні у храмі урочисто проспівали "Символ віри". Протодиякон виголосив «Вічну пам’ять» благовірним царям і царицям, великим князям і гетьманам Київської Руси та усім захисникам Православ’я. Також було виголошено «Многоліття» Предстоятелям Православних Церков, митрополитам, архієпископам та єпископам, усьому священичому та дияконському чину, ченцям і всім православним християнам.

Цього ж дня ввечері Предстоятель Київського Патріархату звершив вечірнє богослужіння з читанням акафісту Страстям Христовим.