kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 2-гу неділю Великого посту

Патріарше богослужіння27 березня – 2-га неділя Великого посту, яку Православна Церква присвятила свт. Григорію Паламі, архієпископу Фессалонітському. Також цього дня відзначається перехідне святкування Собору усіх преподобних отців Києво-Печерських.

 Напередодні неділі, 26 березня 2016 року ввечері, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі столиці Всенічне бдіння. Йому співслужило соборне духовенство.

У неділю зранку, 27 березня, Патріарх відправив у Володимирському соборі Божественну літургію святителя Василія Великого. Предстоятелю Церкви співслужило духовенство кафедрального собору та прот. Андрій Сидор, декан Горохівського району Волинської єпархії.

За літургією Святійший Владика рукоположив у пресвітерський сан секретаря-референта Переяслав-Хмельницького єпархіального управління, викладача-інспектора Київської православної богословської академії диякона Івана Сидора.

Звертаючись до прихожан собору, Патріарх Філарет розповів про життєві труди святителя Григорія Палами, якими він достойно потрудився на ниві православного богослів’я та філософії і довів можливість особистого Богоспілкування. Патріарх акцентував увагу слухачів на тому, що єдиною перепоною до такого спілкування з Богом є особисті гріхи кожної людини, з яким слід боротися.

«Коли ми подивимося на своє власне життя і життя тих, хто нас оточує, то не можемо не побачити, що причиною всіх бід є людські гріхи, людська неправда. Тому здавна християни, які хотіли очиститися від гріхів і бачили, що в цьому гріховному світі повністю очиститися дуже тяжко, відправлялися в пустелі, монастирі, ліси, покидали цей світ, щоб стати чистішими та мати можливість спілкуватися з Богом», - сказав Патріарх.

Розповідаючи про труди та життєві страждання святителя Григорія Палами, його богословські диспути з монахом Варлаамом Калабрійським, ув’язнення, очолювання ним Фесалонікійської кафедри, Святійший Патріарх підсумував: «Де б ти не був, яку б ти посаду не займав, чим би ти не займався у цьому земному житті – йди дорогою правди. Ніколи не ухиляйся від правди. Бо де правда – там Бог».

«Треба постійно боротися з гріхом. В цьому світі боротися з гріхом на багато важче, ніж в монастирях та пустелях. Там менше спокус. А в світі спокус багато. Та, не зважаючи на те, що в світі боротися з гріхом тяжче, це не означає, що не треба боротися. Як Господь сказав: «Світ лежить у злі». Зло наповнює наше серце. Тому боротися найперше слід зі своїми власними гріхами.

Сьогодні ми святкуємо пам'ять преподобних отців Печерських. Це наші предки. Чому вони жили в печерах? Тому, що бачили, що самій людині гріх у цьому світі побороти неможливо. Для цього вони закривалися в печерах, молилися, боролися зі своїми гріховними думками та почуттями й з допомогою Божої благодаті досягали перемоги.

Не треба думати, що гріх непереможний. Гріх переможний, тому що Господь Ісус Христос Своїми стражданнями переміг його. Саме тому преподобні Печерські, і не тільки вони, а й взагалі усі святі, перемагали гріхи. Але перемагали не своєю власною силою. Тому що власною силою гріхи перемогти неможливо. Святі перемагали за допомогою Божественної благодаті. І за те, що вони змогли перемогти свої гріхи, Господь прославив їх не тільки на небі, а й на землі - прославив їхні тіла, які є нетлінними.

Все це, дорогі браття і сестри, повинно надихати нас на боротьбу. Якщо у нас в душі буде бажання боротися з гріхом, то Господь обов’язково пошле Божественну благодать на допомогу. Головне, щоб ми не послаблювали свої зусилля», - наголосив Святійший Владика.

Наприкінці богослужіння Предстоятель Церкви очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Несподівана радість», під час якого виголосив молитву за Україну, щоби Всемогутній і Всемилостивий Господь визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців, дарував державі мир і перемогу, а народові подав єдність і Своє благословення.

Цього ж дня ввечері Патріарх Філарет звершив вечірнє богослужіння з читанням акафісту Страстям Христовим.