kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет: "Святкуючи Вхід Господній у Єрусалим, ми святкуємо перемогу над смертю"

Патріарх ФіларетСьогодні Православна Церква відзначає Вхід Господній у Єрусалим. Це остання неділя перед Світлим Христовим Воскресінням. День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

 Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною, або Вербною, неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

Напередодні свята, 23 квітня увечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив урочисте Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі у співслужінні соборного духовенства. Під час вечірнього богослужіння Патріарх Філарет освятив віття верби.

У неділю зранку, 24 квітня, Святійший Патріарх Філарет відслужив Божественну літургію святитела Іоана Золотоустого у кафедральному соборі столиці.

За богослужінням велика кількість вірян приступила до таїнства святого Причастя. Також протягом дня велика кількість киян та гостей міста приходили, щоб освятити гілочки верби та пальми і рознести це благословення по своїх домівках. Освятити віття до собору прийшов також і Міністр культури України Євген Нищук.

Звертаючись до прихожан собору, Сятійший Патріарх привітав вірян з великим дванадесятим святом та наголосив, що Входження Господнє у Єрусалим несе всім віру в наше майбутнє воскресіння.

"Сьогодні ми святкуємо перемогу життя над смертю. Спочатку це відображено в образі праведного Лазаря, якого Христос воскресив на четвертий день його перебування в гробі. А віття, яке ми носимо, показує нам, що воно було ніби мертве зимою, без листя і плодів. Коли ж прийшла весна, то все, що здавалося мертвим, ожило. Це є образом нашого майбутнього. Смерть царює над родом людським і зараз, бо всі люди помирають. Але як приходить весна, так прийде і воскресіння всіх померлих. І ми в це віримо. Переконані на стільки, що за віру в наше воскресіння для вічного життя мученики помирали в страшних муках. І не тільки колись помирали. А й у 20 столітті, свідками якого ви були, теж помирали за вічне життя, за віру у воскресіння. Тому й зараз, коли йде війна на сході України, там помирають люди. Помирають, але не бояться смерті. Не бояться вони смерті тому, що вірять в те, що смерті уже не існує, бо Христос воскресив багатьох померлих, воскресив чотириденного Лазаря і Сам воскрес. Тому для нас смерть тепер немає ніякого значення. Немає значення коли померти - в дитинстві, в молодості, в зрілому віці чи в глибокій старості, бо смерть переможена. Тому, дорогі браття і сестри, святкуючи Вхід Господній у Єрусалим, ми святкуємо перемогу над смертю. Носячи це віття, як знамена перемоги, ми утверджуємося у вірі в наше вічне майбутнє».

За традицією цього дня Предстоятель освятив зелені гілки верби та пальми, якими вірні вітають одне одного традиційним українським привітом: «Не я б'ю, верба б'є, від нині за тиждень буде Великдень».