kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

У Великий четвер Патріарх Філарет відслужив літургію свт. Василія Великого

Патріарх Філарет28 квітня 2015 року - Великий і Страсний четвер, за богослужінням згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Тайна вечеря, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові; вмивання ніг ученикам на знак глибокого смирення і любові до них, а також як повчання всім християнам не шукати влади один над одним, а слугувати один одному; молитва в саду Гефсиманському; видання Ісуса Христа Юдою на неправедне судилище.

 Страсний четвер також називають «Чистим», бо з цього дня починаються особливі приготування до святкування Пасхи – віруючі очищають житло від бруду, а також починають пекти паски та фарбувати великодні крашанки.

Сьогодні Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію свт. Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Патріархові співслужило духовенство храму. Перед літургією, згідно богослужбового уставу Православної Церкви, Святійший Владика звершив службу Вечірньої.

У день заснування таїнства Євхаристії до причастя Святих Христових Таїн разом з великою кількістю парафіян патріаршого собору приступили Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та лідер політичної партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.