kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 6-ту після Пасхи

DSC 00515 червня 2016 року, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

 Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Під час літургії, після прочитання Євангелія, Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь, у якій розтлумачив уривок із Євангелія про сліпонародженого, порівнюючи із сучасною духовною сліпотою людей.

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Христос Воскрес!

Щойно ми прослухали Євангельське читання про зцілення Ісусом Христом людини, яка народилась сліпою. І перше на що ученики Ісуса Христа звернули увагу – це те, яка причина того, що народилася людина сліпою? Хто згрішив, батьки чи він? І з цього треба робити висновок для нас, що іноді, а може і часто гріхи батьків переходять на дітей. Яким чином? Діти народжуються неповноцінними. Мабуть і апостоли думали так само, що батьки винні, що дитина народилася сліпою. Подивіться навколо і ви побачите, що багато дітей народжуються неповноцінними, каліками і в цьому не вони винні, а винні батьки.

Крім того із цього Євангельського читання ми бачимо як сліпі прозрівають, не тільки фізично прозрівають, а й прозрівають духовно, як цей сліпонароджений – отримав і фізичне зцілення, і побачив в Ісусі Христі Сина Божого. Бо Христос, коли його зцілив, то запитав: «Чи ти віриш в Сина Божого?», а Він сказав: «А хто Він такий, Син Божий?» Господь йому відповів: «Ти бачив Його і Він стоїть перед тобою», тобто вказав на Себе. І як відреагував сліпонароджений? Сказав: «Вірую Господи і поклонився Йому». Це приклад того як сліпий прозріває і фізично, і духовно. І тут же Господь показує приклад як зрячі стають сліпими, сліпими духовно.

Хто ті, які будучи зрячими стали сліпими духовно? Це книжники, фарисеї, первосвященики, які бачили це чудо – зцілення сліпонародженого. Яка їх була реакція? Реакція була така, що цей Чоловік грішник, вказували на Ісуса Христа. Чому Ісуса Христа називають грішником? За те, що Він не шанує суботу, бо зробив добру справу, – зцілив сліпонародженого у суботу. І через це вони кажуть, що Він грішник. Виникає питання: Чи не сліпці ви? Бачите перед собою Бога, бо людина не може зцілити сліпонародженого, а Ви бачите як Ісус Христос зробив це і замість того, щоб увірувати в Нього як Сина Божого, вони кажуть: «Він грішник, бо суботу не шанує».

Тепер якщо повернутися від тих далеких часів, коли на землі жив Господь Ісус Христос, до наших часів, то і серед нас є дуже багато духовно-сліпих.

В чому полягає наша духовна сліпота? Не в тому, що ми не віримо в Бога, бо ще багато й таких, що не вірять, але сліпими були й юдей, які вірили в Бога, а були духовно-сліпими. Так і серед нас багато є духовних сліпців. І в чому наша духовна сліпота полягає? А в тому, що ми не бачимо промислу Божого ні над собою, ні над народом, ні над всім людським родом – ми не бачимо цього промислу Божого.

Господь сказав: «Я з Вами по всі дні до кінця віку». Хіба Бог сказав неправду, що Він з нами? То Він діє? Діє. Бачимо ми? Не бачимо. А чому не бачимо? Тому що духовно сліпі. Мало того, що ми не бачимо промислу Божого на собі і на нашому народові, а ми не бачимо і самих себе, якими ми є, ми не бачимо своїх гріхів, будучи грішниками. Чому не бачимо гріхів? Тому що не маємо чистих духовних очей. Що значить чисті духовні очі? Не маємо розуму побачити себе, бо якби розум був чистим, то побачив би самого себе і побачив би в собі гріхи» – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Також Предстоятель Київського Патріархату закликав всіх йти дорогою правди і тоді цією дорогою ми дійдемо до вічного, блаженного життя.

Цього ж дня у Володимирському соборі, за вечірнім богослужінням, Святійший Владика читав акафіст Воскресінню Христовому.