kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у день Вознесіння Господнього

Патріарх Філарет9 червня 2016 року Православна Церква святкує Вознесіння на небеса Господа Ісуса Христа. Як свідчить Священне Писання, після воскресіння рівно сорок днів Господь Ісус Христос продовжував видимим чином являтися своїм учням, учив їх і ділив з ними їжу. На сороковий день Христос вознісся на небо. При цьому Спаситель пообіцяв, що перебуватиме на землі до кінця віку.

Ця подія відбулася на Оливній горі неподалік Єрусалиму. Свідками вознесіння Христа були апостоли та Богородиця, про що розповідається в Євангеліях від Марка та Луки, і в Діяннях Святих Апостолів.

У день свята Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні, 8 червня, Святійший Патріарх відслужив у кафедральному соборі Всенічне бдіння. Під час Всенішної Святійший Владика звершив чин Літії, благословивши хліб, вино, пшеницю та єлей. На Утрені, під час співання святкового канону на честь Вознесіння Господнього, Патріарх Філарет помазував клір та вірних освяченим на Літії єлеєм.

За літургією Патріарх Філарет привітав парафіян патріаршого собору, а з ними й усіх вірних зі святом Вознесіння. Святійший Владика зазначив, що людське тіло відрізняється від тіла воскреслого Ісуса Христа: «Наше тіло тлінне, а тіло Господа Ісуса Христа – нетлінне. Тлінне тіло потребує їжі, втомлюється та потребує відпочинку, хворіє, страждає. А нетлінне тіло не потребує їжі. Воно не хворіє, не страждає і не помирає. Це якість нетлінного тіла, яким володіє Спаситель наш Господь Ісус Христос. Тому Його тіло знаходиться на небесах. Саме з таким тілом Ісус Христос вознісся і сів праворуч Бога Отця».

«Вознесіння Господа Ісуса Христа має пряме відношення до нас, тому що й ми після загального воскресіння будемо вознесені на небеса з тілами. Віримо ми в це, чи не віримо, але це буде, тому що так сказав Господь. Воскреснуть і праведні, і грішні. Тільки одні воскреснуть для блаженного життя, а інші – для страждань. Але страждати будуть не тільки душею, а й своїми тілами, які також воскреснуть. Тому, слухаючи про вознесіння Господа Ісуса Христа, поки є у нас час, будемо готуватися не до смерті, яка сама собою прийде, а до нашого воскресіння з тілом і вознесіння на небеса», - сказав Предстоятель Церкви.

По завершенні літургії Патріарх з народом молився до Христа Спасителя про визволення України від нашестя ворогів.