kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 6-ту після П'ятидесятниці

DSC 0007-0531 липня 2016 року, у неділю 6-ту після П'ятидесятниці, коли Церква вшановує пам'ять святих отців шістьох Вселенських Соборів, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 Напередодні воскресного дня, у суботу ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили священнослужителі кафедрального собору.

Після читання Євангелія Предстоятель Київського Патріархату виголосив проповідь на тему воскресного благовістя про зцілення Господом нашим Ісусом Христом розслабленого. Патріарх звернув увагу вірян на важливість нашої молитви за ближніх, яка є проявом нашої любові і творить чудеса, бо Господь чує наші молитви, коли вони звернені до Нього з вірою і смиренням.

"Ми знаємо, дорогі браття і сестри, що визволитись від гріхів можливо через покаяння. А ось той розслаблений, якого принесли до Ісуса Христа, він розкаявся? Із Євангелія не видно, щоб він особисто просив зцілення, вірив і каявся. А чому Христос йому відпустив гріхи і зцілив? По вірі тих, хто приніс цю хвору людину, заради віри інших. З цього треба робити висновок і для нас. Якщо ті люди, які вірили в Ісуса Христа, принесли розслабленого, просили про зцілення, і Господь зцілив його; то це значить, що якщо і ми молимось за людей, то Господь чує наші молитви і прощає гріхи, заради наших молитов.

Також звідси можемо зробити ще один висновок - ми можемо і повинні молитись і за померлих. Вони не можуть за себе молитись на тому світі, а ми тут можемо за них молитись. Може Господь прощати їм гріхи? Може! Якщо тут прощаються гріхи, по нашій вірі і по наших молитвах, то і там, в іншому житті, Господь може прощати, по вірі і молитві всіх нас.

Будемо, дорогі браття і сестри, пам'ятати про це, молитись за себе, щоб Господь простив нам наші гріхи і молитись за наших ближніх - як живих, так і померлих. І в цьому буде виявлятись любов, про яку Господь наш Ісус Христос сказав: "Полюби Господа Бога Твого всім серцем твоїм...і ближнього свого, як самого себе"" - відзначив Предстоятель у своїй проповіді.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.