kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 7-му після П'ятидесятниці

Патріарх Філарет7 серпня 2016 року, у неділю 7-му після П'ятидесятниці, коли Церква вшановує пам'ять святої праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 За богослужінням Предстоятелю Київського Патріархату співслужили священнослужителі кафедрального собору.

Після читання Євангелія Святійший Владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя про зцілення Господом нашим Ісусом Христом двох сліпих (Мф., 33 зач., ІХ, 27-35). Патріарх у своєму слові розповів про значення живої віри для нашого спасіння.

"Вiра для духовного життя людини необхiдна, як для тiла повiтря. Без вiри душа духовно вмирає. Ми з'єднуємося з Богом через вiру. Вiра є пiдгрунтям для молитви. Бо якби ми не вiрили, то ми не могли б молитися.

Сутнiсть вiри у всiх людей одна i та сама. Вiра однiєї людини може вiдрiзнятися вiд вiри iншої лише за своєю силою, твердiстю i переконанiстю. Господь сказав, що, коли будете мати вiру розмiром з гiрчичне зерно i скажете цiй горi: пересунься, станеться так, як ви хочете. Цими словами Христос хоче запевнити нас, що вiра може творити неможливе" - відзначив Патріарх.

Предстоятель наголосив на тому, що віра - це є дорогоцінний дар Божий, який ми повинні просити у Господа і свято його берегти: "Вiра є дар Божий, i ним не треба нехтувати. Це - скарб, дорожчий за будь-якi матерiальнi цiнностi. Доводиться зустрiчати в наш час людей, якi скаржаться на вiдсутнiсть в їхнiх душах вiри. Вiру неможливо придбати шляхом логiчних доказiв. На життєвому шляху ми зустрiчаємо вiруючих вчених, iнтелiгенцiю i простих людей. В той же час ми бачимо в нашому середовищi невiруючих представникiв усiх верств суспiльства. Вiра залежить не вiд освiти, а вiд Бога. Хто хоче збагатити свою душу вiрою, той нехай просить цей дар у Бога; i Бог безумовно дарує йому, тому що Бог хоче, щоб усi люди спаслись i прийшли до пiзнання iстини".

В той же час, Святійший Владика наголосив на тому, що до спасіння може привести лише правдива віра в Істинного Бога, яка проявляється у ділах милосердя і любові до ближніх.

"Спасительною вiрою може бути тiльки правдива вiра, тобто вiра в Iстинного Бога, у Тройцi славимого, а не в облудних богiв, якi в дiйсностi не є богами. В наш час iснують люди, якi поклоняються лжебогам, серед них, наприклад, рунвiрiвцi - цi новiтнi iдолопоклонники, а також шанувальники схiдних культiв, всi тi, хто вiдкидає Сина Божого, Який з'явився на землю у плотi.

Чому така вiра не тiльки не приводить до Бога, а й приносить шкоду людинi? Тому що не можна вiрити неправдi. Якщо ви вiрите астрологам, ви вiрите брехнi. Тiльки Бог знає наше теперiшнє i майбутнє. Зiрки не можуть знати нашої долi, бо вони творiння Боже, а не Божество.

Вiрувати можна тiльки в Бога, i нi у що iнше, крiм Нього. Ми вiруємо в Господа нашого Iсуса Христа, тому що Вiн є наш Iстинний Бог. Своє Божество Вiн засвiдчив тим, що одним словом повертав зiр слiпим, воскресив дочку Iаiра i сотворив багато iнших чудес, якi свiдчать, що Вiн перемагає закони природи, Вiн прощає грiхи, Вiн перемiг смерть. Все це властиве Боговi нашому, Який створив небо й землю i все, що в них.

Дорогi браття i сестри! Будемо ж вiрити тiльки в iстинного Бога Отця, i Сина, i Святого Духа, i до Нього звертатись у молитвах" - закликав вірян Святійший Владика.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.