kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 11-ту неділю після П’ятдесятниці

Патріарх4 вересня 2016 року, у неділю 11-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 Напередодні воскресного дня, у суботу ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Предстоятелю Київського Патріархату співслужили священнослужителі кафедрального собору.

Після читання Євангелія Святійший Владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя:

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Дорогі браття і сестри.

Господь наш Ісус Христос, коли проповідував Божественне вчення, то проповідував так просто, щоб воно доходило до серця і до розуму кожної людини і освіченої, і простої, і тому говорив часто притчами.

Ось і сьогодні ми прослухали притчу про царя, який вирішив розрахуватися зі своїми боржниками і покликав одного із них, який заборгував царю десять тисяч талантів – це дуже велика сума. І став цей боржник просити його: «Потерпи деякий час і я тобі поверну», і цар простив. І коли цар простив, то боржник зустрів свого боржника, який був винний йому сто динаріїв. Різниця між десятьма тисячами талантів і ста динаріями в мільйон разів менша. І цей прощений боржник став свого боржника душити: «Поверни мені ці сто динаріїв». Боржник став просити: «Потерпи і я тобі ці сто динаріїв поверну». А він його не послухав і посадив у в’язницю, а товариші, раби, доповіли царю, що ти простив твого раба, а він свого боржника посадив у в’язницю і тоді цар покликав цього боржника і сказав: «Я весь борг тобі простив». Не просто відтермінував, а простив тобі десять тисяч талантів. А ти не простив навіть сто динаріїв і тому наказав своїм слугам цього раба посадити у в’язницю доки не поверне борг. А звичайно десять тисяч талантів він ніколи не поверне.

Це притча, а про що ця притча говорить? Ми всі, люди, є боржниками Бога. Чому ми боржники Бога? Тому що ми не виконуємо Його заповіді і тому грішимо безмірно, а від того що ми грішимо безмірно, то ми і страждаємо, і через наші гріхи, через наше зло світ, який Бог створив добрим тепер лежить у злі. І тому для того, щоб визволитися нам від гріхів, від зла треба, щоб Бог очистив нас від гріхів, простив нам гріхи. І що Він зробив? Зробив те, що в притчі сказано – простив цього боржника, простив всі гріхи. Яким чином Бог простив і прощає нам гріхи? А таким, що Він Сина Свого послав у світ і Син Його став людною і як людина переміг у нашій людській природі гріх і не тільки гріх, а й смерть. Це означає, що цар простив десять тисяч талантів, тому що Він без усяких заслуг прощає нам гріхи і очищає нас від гріхів.

Дійсно Він очищає чи ми лише говоримо, про те, що Бог очищає? Дійсно очищає. Звідкіля видно, що Бог очищає наші гріхи. А це видно із прикладів святих, із людей праведних. Бо той, хто очищений від гріха, той святий, той праведний, той благочестивий. Є такі люди в людському роді чи нема? Були, є і будуть і доказом є те, що вони – святі і очищені, також чудеса і їхнє життя, яке свідчить, що вони не звичайні грішні люди, а вони подолали гріх і Господь простив їм їхні провини. І в той же час, як видно із притчі, що прощення потребуємо ми не тільки від Бога, а ми потребуємо прощення один від одного» – сказав Патріарх Філарет.

Також Предстоятель Київського Патріархату закликав прощати провини винуватцям, адже наше прощення залежить також і від того чи простимо ми винуватцям, чи ні.

Під час богослужіння Патріарх Філарет звершив священичу хіротонію над секретарем Синодального управління у справах молоді, викладачем та інспектором КПБА дияконом Іоаном Гищуком та дияконську – над випускником КПБА іподияконом Юрієм Лесюком.

Після завершення літургії Патріарх Філарет молився з народом про визволення України від нашестя чужинців.

Цього ж дня у Володимирському соборі за вечірнім богослужінням Святійший Владика читав акафіст до Покрову Пресвятої Богородиці.