kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 13-ту неділю після П’ятидесятниці

DSC 019519 вересня 2016 року, у неділю 13-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 Напередодні воскресного дня, у суботу ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Предстоятелю Київського Патріархату співслужили священнослужителі кафедрального собору.

Після читання Євангелія Святійший Владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя, розкривши значення притчі про злих виноградарів:

«Ця притча має таке значення: виноградник – це Царство Боже, а Господар виноградника – це Господь Ісус Христос. Бог є господарем виноградника, тобто господарем Свого Царства. Коли Пилат запитав Ісуса Христа: «Ти Цар?» Христос підтвердив, що Він Цар, але в той же час сказав, що Царство Моє не від світу цього, тобто Царство Моє не земне, а Царство Моє духовне, Боже царство.

Чому Царство називається Божим? Чому Царство Боже? А тому, що керує Царством Бог. А хто входить в це Царство? В це Царство входимо ми, точніше ми запрошуємося бути в цьому Царстві, але можемо і не бути в ньому так само як були вигнані ці злі виноградарі.

Хто ці злі виноградарі? Ці злі виноградарі – це юдей і не тільки юдеї, а всі, хто відкидає Господа Ісуса Христа, ось всі ті є злими виноградарями, бо вони не хочуть приносити плоди Богові із цього виноградника.

В чому полягає Царство Боже? І яка різниця між Царством Божим і царством земним? У земному царстві керують царі чи президенти, чи імператорі, але люди, керують за своїми законами і мета цього царства земного – земне благополуччя, земне життя. А Царство Боже – це духовне Царство, яке знаходиться в кожній людині, якщо вона належить до цього Царства. Чому в кожній людині знаходиться Царство Боже? А тому що людина може бути духовною, а може бути земною, тілесною. Коли вона турбується про земні блага, то вона, ця душа, – тілесна, бо турбується про тимчасове, земне, матеріальне, а коли в душі є Царство Боже, то тоді в цій душі керує Бог. Ця людина виконує Заповіді і ознакою Царства Божого насамперед є любов. Ось якщо в душі і серці є любов, то значить Царство Боже є в цій душі. Бо кого душа любить? Насамперед любить Бога, свого Царя. І не тільки любить Бога, а любить ближнього – ось це є ознака Царства Божого. І ви можете на собі перевірити чи є у вас Царство Боже, чи немає: якщо ви любите, то значить Царство Боже у Вас є, а якщо не любите, то Царства Божого у вас немає.

Не тільки любов, а й мир – це теж належить до Царства Божого. Коли в душі спокій, то значить Царство Боже в цій душі є, а там де гнів, ненависть, то там Царства Божого немає, бо Бог не є Царем гніву і Царем ненависті, а є Царем любові. Царство Боже там де смирення, а де гордість – там його немає. І тому за цими ознаками ви можете перевірити є у вас це царство Боже, чи немає. Царство Боже там де є радість, внутрішня радість, там є Царство Боже» – сказав Патріарх Філарет.

Також Предстоятель Київського Патріархату закликав турбуватися про здобуття Царства Божого, сказавши: «Ви дорогі браття і сестри повинні турбуватися про Царство Боже, бо Царство Боже починається на землі, не на небі, не після смерті, а починається тут на землі, а продовжується після смерті на небесах».

Під час богослужіння Патріарх Філарет звершив священичу хіротонію над випускником КПБА дияконом Юрієм Лесюком та дияконську – над випускником КПБА іподияконом Павлом Філюшкіним.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.