kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у день свята Різдва Пресвятої Богородиці

Патріарх Філарет21 вересня Православна церква відзначає свято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

 Напередодні святкового дня ввечері, 20 вересня 2016 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Свято-Володимирському кафедральному соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

За вечірнім богослужінням була звершена Літія, під час якої Патріарх освятив хліб, пшеницю, вино та єлей. Під час читання канону свята Різдва Богородиці, Патріарх помазував вірян освяченим єлеєм.

21 вересня, у день свята Різдва Пресвятої Діви Марії, Предстоятель Київського Патріархату у співслужінні духовенства собору звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

За богослужінням Святійший Владика звернувся зі словом до вірян та привітав з великим дванадесятим святом.

"В ім'я Отця і Сина і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Тільки що ми почули із євангелького читання слова жінки, яка слухала проповідь Господа Ісуса Христа. В пориві духа вона сказала: "Блаженна утроба, що носила Тебе, і груди, що годували Тебе". Тобто вона прославила Божу Матір і назвала Її блаженною. І тепер згадаємо слова самої Божої Матері, які Вона сказала своїй родичці Єлисаветі при зустрічі: "Віднині ублажатимуть Мене всі роди". Тобто всі народи, всі племена будуть називати Її блаженною.

Чому ж Пресвята Діва Марія називається блаженною? Тому що Вона єдина дала Плоть і Кров Сину Божому. І втілення Сина Божого могло звершитись тільки зі згоди Пресвятої Діви Марії. Згадайте слова архангела Гавриїла, який благовістив Пресвятій Діві Марії про народження від неї Сина. І вона сказала: "Як же станеться це, коли Я мужа не знаю?" І архангел Гавриїл сказав: "Дух Святий зійде на Тебе, і cила Всевишнього осінить Тебе". Ось тому вона і блаженна, що вона, по людській природі, народила Сина Божого" - відзначив Предстоятель.

Святійший Патріарх закликав вірян завжди надіятись на допомогу Божої Матері і звертатись до Неї у своїх молитвах:

"Пресвята Діва Марія вища за херувимів і серафимів. А серафими і херувими - це найвищі чини ангельські, які перебувають біля Бога. Чому Божа Матір чесніша від херувимів і славніша від серафимів? Тому що вона найближча до Бога, вона Матір Божа по людській природі. Не по Божеству, але по людській природі. Бо Господь Ісус Христос, Син Божий, має одну Особу - Божественну, але дві природи: одну - Божественну, а другу - людську природу.

Православна Церква називає Пресвяту Діву Марію - Богородицею, бо Вона народила Сина Божого. Тому ми до Неї і звертаємось з молитвою: "Пресвята Богородице, спаси нас".

Будемо, дорогі браття і сестри, до Божої Матері звертатись зі своїми молитвами, проханнями і подяками за її заступництво. Нехай вона нас береже від усякого зла на землі і приведе всіх нас до Царства Божого, до вічного і блаженного життя" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

Наприкінці святкової літургії Патріарх Філарет звернувся з молитвою до Пресвятої Богородиці про визволення України від нападу чужинців, щоб Господь, за молитвами Пречистої Своєї Матері, подав українському народу мир і благословення.