kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у день свята Воздвиження Честного та Животворчого Хреста Господнього

DSC 049727 вересня 2016 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

За богослужінням Патріарх Філарет виголосив проповідь про Хрест Господній та закликав паству шанувати цю велику святиню.

"В ім’я Отця і Сина, і СвятогоДуха.

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні Православна Церква святкує Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Чому Хрест Господній називається животворчим? Тому що після розп’яття на хресті Господа Ісуса Христа хрест, як такий, отримав Божественну силу і тому він і називається животворчим. Для доказу того, що цей хрест дійсно є животворчим згадаймо ті часи, коли разом з Царицею Єленою Патріарх Єрусалимський Макарій знайшли хрест і воздвигали, але перед тим як його воздвигати вони знайшли три хрести, бо на Голгофі були розіп’яті разом з Ісусом Христом два розбійники і тому їхні хрести теж знайшли. Знайшли на смітнику. Чому на смітнику? Тому що з гори Голгофи після розп’ятття їх скинули у прірву і засипали сміттям, а Єрусалим, як ви знаєте, у 70-му році був вщент зруйнований і тому ніхто не знав де знаходився Хрест Господа Ісуса Христа. І тільки один старий єврей Цариці Єлені показав місце, де знаходяться ті хрести і їх знайшли, але який із них був Хрест Господа Ісуса Христа не могли знати і тоді Патріарх Макарій запропонував ці хрести прикладати до покійника, якого несли до поховання. І коли приклали Хрест Господа Ісуса Христа, то мертвий ожив. І тому Хрест і називається животворчим, тому що він дає життя» - зазначив у своєму слові Патріарх.

Також Предстоятель Київського Патріархату закликав паству шанувати цю велику святиню, сказавши: «Той, хто не шанує Хрест Господній, той не є справжнім християнином, тому що він не розуміє яким чином Син Божий спас людський рід від гріха і смерті. І Церква щорічно, святкуючи Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста нагадує нам грішним, щоб ми шанували Хрест Господній.

Зверніть увагу, що ми називаємо Хрест Господній, а не Хрест Ісуса. Чому не Хрест Ісуса, а хрест Господній? Тому що хоч на Хресті була і розп’ята людська природа Сина Божого, але розіп’ятий був Син Божий; не людина Ісус, а Син Божий, Який з’єднався з людською природою і тому цей Хрест і називається Господній Хрест.

Тому будемо по-перше носити на грудях хрест, як животворчий, щоб він нас спасав від усякого зла. А є безліч прикладів, які свідчать про те, що завдяки Хресту Господньому людина позбавлялася від різних бід і навіть від смерті.

Тому, дорогі браття і сестри, ще раз вітаю Вас зі святом Воздвиження Чесного Хреста Господнього і закликаю всіх вас поклонятися і шанувати Господній Хрест. Богу нашому слава на віки віків».

Після закінчення богослужіння Первосвятитель вклонився хресту.