kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 15-ту неділю після П’ятдесятниці

DSC 0035

2 жовтня 2016 року, у 15-ту неділю після П’ятдесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у кафедральному соборі столиці Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого.

 Також ця неділя називається - неділею після свята Воздвиження Чесного і Животворчого хреста Господнього. Цього року у цей день Православна Церква згадує пам’ять благовірного великого князя Ігоря Чернігівського і Київського (1147).

 Напередодні неділі, 1 жовтня, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні соборного духовенства звершив у Володимирському кафедральному соборі Всенічне бдіння.

У неділю зранку, 2 жовтня, Святійший Патріарх Філарет звершив у кафедральному соборі столиці Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого. Святійшому Владиці співслужило соборне духовенство.

Головною темою сьогоднішньої проповіді Патріарха Філарета стала любов. Звертаючись до вірян, Предстоятель зазначив, що коли б ми, люди, знали таємниці Божі, то знали б, що світ Бог створив з любові до людей, щоб люди насолоджувалися його красою і славили свого Творця:

«Любов має властивість не замикатися в собі. Тому Бог, Який є Любов, створив цей світ з любові до людини. Ми не можемо знати внутрішнє життя Пресвятої Трійці. Тому що Бог непізнаваний. Але Господь Ісус Христос відкрив нам, що між Отцем, Сином і Святим Духом існує любов. Він сказав, що Отець любить Сина, а Син любить Отця. Божественна любов не замикається сама в собі. Вона вилилася на творіння. Кожна людина повинна любити Бога не тільки із вдячності, а головним чином тому, що в любові полягає сутність існування всіх розумних істот. Любов це велика сила. Не даремно кажуть, що вона сильніша за смерть. Мученики віддавали свої життя в любові до Христа. Люди віддають свої життя не тільки з любові до Бога, а й з любові до ближніх. Не даремно Господь сказав: «Немає більшої любові від тієї, як хто душу покладе за друзів своїх. Подивіться, дорогі браття і сестри, на скільки є правдивими ці слова. Ось зараз йде війна і молодь йде захищати свою рідну Українську землю. Яка сила їх спонукає йти на смерть? Хто хоче смерті? Ніхто не хоче смерті. А вони йдуть, тому що мають любов до своєї Батьківщини, до свого народу. Чому із заходу України молодь йде на схід помирати. А тому, що вони хочуть захистити свій народ, серед якого вони живуть, і свою сім’ю від цієї страшної війни. Люди, які мають любов, є блаженним вже в цьому земному житті. Тому будемо просити Господа Ісуса Христа, щоб Він зміцнив в наших серцях віру і дарував любов».

По завершенні літургії Патріарх Філарет вклонився хресту Христовому, який знаходиться у ці дні прикрашений квітами посеред храму.