kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 22-гу після П'ятидесятниці

Патріарх Філарет20 листопада 2016 року, у неділю 22-гу після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 Напередодні, 19 листопада ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння.

Під час полієлею Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм.

Його Святості співслужили: архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Під час літургії підносились заупокійні молитви за всіх загиблих під час дорожньо-транспортних пригод.

За богослужінням, після читання Євангелія, Святійший Владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя (Лк. 39 зач. VІІІ, 41-56), яке повіствує про зцілення Господом Ісусом Христом жінки, яка страждала на кровотечу і воскрешення Спасителем померлої доньки Іаіра.

Патріарх відзначив, що для того, щоб досягнути блаженного життя і бути у вічності з Богом - треба жити вірою, виконуючи заповіді Божі, які полягають у заповіді любові до Бога і ближніх.

"Нам треба жити вірою. Якщо будемо жити вірою, то воскреснемо для життя блаженного, а якщо не будемо вірити - воскреснемо, але для життя страждального. Тому що не вірили Богові, а раз не віримо, то не можемо бути у Його Царстві. Господь сказав - любіть Бога і ближніх. Його Царство - це Царство любові. А якщо ми не любимо, то як ми можемо бути в цьому Царстві? Тому треба, живучи на землі, любити. Тоді зможемо перебувати у Царстві любові. Для того, щоб любити - треба напружувати свою волю і молитись Богові, щоб Господь послав благодать, яка запалить серце любов'ю. І тоді ця любов буде рушійною силою, яка звершує неможливе.

Ось ви подивіться на наше сьогодення. В країні йде війна. І наші чоловіки йдуть туди захищати свою землю. Усвідомлюють, що можуть там померти, але йдуть. Яка сила ними рухає? Це любов до своєї землі, до свого народу, до своєї сім'ї. Вона перемагає смерть. А ті, які допомагають, віддають своє останнє, співстраждаючи тим, хто стаждає - чим вони рухаються, якими почуттями? Тією ж самою любов'ю, яку розпалив Господь у серцях цих людей. Ті люди, в яких живе Божественна любов, обов'язково успадкують вічне і блаженне життя" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

За Божественною літургією, напередодні Дня Гідності і Свободи, Патріарх Філарет поіменно молився за упокій душ всіх Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за волю і свободу України.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.

Після богослужіння Предстоятель Київського Патріархату поспілкувався з представниками ЗМІ.