kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 23-тю після П'ятидесятниці

DSC 013427 листопада 2016 року, у неділю 23-тю після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 26 листопада ввечері, Предстоятель Київського Патріархату в соборі очолив Всенічне бдіння.

Під час полієлею Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм.

За богослужінням, після читання Євангелія, Святійший Владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя.

"Самарянин мав любов до ближнього і тому допоміг і Ісус Христос показав це як приклад: як треба любити, в чому виявляється любов і кого. Кого? Всіх, без виключення, які потребують нашої допомоги. Людина не здатна полюбити все людство, все людство може полюбити тільки Бог, Він любить кожну людину, а ми не можемо любити так як любить Бог. А ось людей, які зустрічаються на нашому шляху і потребують нашої допомоги, будь-якої, – треба допомогти. І в цьому і є виконання Заповіді Божої про любов до ближніх як до самого себе.

Тепер подивимося на сучасне життя: чи виконуємо ми цю Заповідь, чи не виконуємо? Ось в цих тяжких умовах, в яких опинилася Україна ви бачите яка хвиля гуманітарної допомоги, як ми кажемо волонтерської допомоги розгорнулася по всій Україні. Чому люди допомагають невідомим, чужим? А тому, що співстраждають, співстраждають людському горю. Виконують вони заповідь Божу про любов до ближнього як до самого себе? Виконують. А якщо виконують, то такі люди здатні полюбити Бога" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.