kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

"Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці нагадує нам про святiсть дiвоцтва i його цiннiсть в очах Божих" - Патріарх Філарет

DSC 67414 грудня 2016 року, у день свята Введення Пресвятої Богородиці до храму, Святійший Патріарх Філарет відслужив урочисту Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

 «На зорi iсторiї людства перша жона Єва сказала Боговi "нi", коли не повiрила Йому, а повiрила змiю - дияволу. Для спасiння роду людського вiд того, до чого призвело оте Євине "нi", потрiбна була iнша жона - дiва, яка б сказала Боговi "так". I дiйсно, Пресвята Дiва Марiя сказала це слово пiд час благовiщення архангела Гавриїла. Вона тодi промовила: "Я - раба Господня. Нехай буде Менi за словом твоїм», - з такими словами звернувся до вірян Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час сьогоднішнього святкового богослужіння. Сьогодні, 4 грудня, Православна Церква святкує подію Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, котрі не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу.

Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством. До храму вели сходи із 15 високих сходинок. Маленька Марія, здавалося, не могла сама зійти по цих сходах. Але як тільки її поставили на першу сходинку, вона швидко подужала решту і, підтримувана силою Божою, зійшла на останню. Потім первосвященик увів Пресвяту Діву в Святе Святих, куди з-поміж усіх смертних лише він мав право раз на рік входити із жертовною кров'ю.

З нагоди цього великого дванадесятого свята у Володимирському кафедральному соборі 3 грудня 2016 року ввечері було звершене урочисте Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Філарет. На завершення святкової Вечірні під час Літії Святійший Владика освятив хліби, вино, пшеницю та єлей та благословив вірних архіпастирським благословенням. Під час Утрені, на читанні святкового канону, Патріарх помазував парафіян освяченим єлеєм.

4 грудня, у сам день свята Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до храму, Святійший Патріарх Філарет у столичному кафедральному соборі відслужив урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Під час літургії Святійший Владика рукоположив у пресвітерський сан диякона Юрія Юфимчука-Заворотного.

Звертаючись до вірян, Предстоятель Церкви розтлумачив важливість святкованої події для кожної людини та закликав щиро визнавати свої гріхи та провини, адже це є єдиною правильною дорогою справжнього християнина на шляху відновлення пошкодженої гріхом природи.

Святійший Патріарх розповів на скільки важливою для християн є духовна чистота:

«Свято нагадує нам про святiсть дiвоцтва i його цiннiсть в очах Божих. На жаль, сьогоднi дiвоцтво не шанується навiть у християнському середовищi. Не поважають його i тi, що вступають у шлюб, який є теж святим i встановленим Богом.

Через те, що батьки не вчать своїх дiтей шанувати дiвоцтво i цнотливiсть, сучаснi шлюби стали немiцними, й iнодi буває розлучень майже стiльки ж, скiльки й шлюбiв. Багато може бути причин вiдсутностi цнотливостi у молодi, але жодна з них не виправдовує грiха.

Ми не повиннi посилатися на те, що нас оточує грiховний i розбещений свiт. Свiт, у якому ми живемо, складаємо ми, християни, тi, що у таїнствi Хрещення померли для грiха i встали для життя праведного.

Наша природа затьмарена грiховнiстю, i тому, будучи немiчною, схильна до всiляких грiхiв. Наша бiда полягає не в тiм, що ми носимо немiчну плоть, а в тому, що ми не боремося з грiхом. Треба боротися зi своїми недолiками i пороками. Бог дав нам можливiсть очищатися вiд грiхiв через таїнство покаяння. Не виправдовуйте своїх грiхiв, а осуджуйте їх у самих собi, i Господь допоможе вам очищатися вiд них».

На кінець святкового богослужіння Патріарх Філарет разом з кліром та прихожанами звернувся до Пресвятої Діви Марії молитовним зверненням, щоб Вона звільнила нашу державу Україну від ворога та навчила нас любити один одного.

Після святкового богослужіння діти недільної школи собору виконали під керівництвом регента Наталії Зущенко кілька духовних пісненспівів.