kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 25-ту після П'ятидесятниці

DSC 001011 грудня 2016 року, у неділю 25-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 10 грудня ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння.

Під час полієлею Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією, після читання Євангелія, Святійший Владика виголосив проповідь на тему воскресного благовістя (Лк. 71 зач. ХІІІ, 10-17), яке повіствує про зцілення у суботу Господом Ісусом Христом хворої жінки, яка 18 років була скорчена.

Патріарх зосередив увагу вірян на правильному розумінні четвертої заповіді про суботній спокій і шанування воскресного дня.

"У деяких християн виникає питання: заповідь сказана про суботу, а ми святкуємо неділю. Чи правильно ми робимо, чи не правильно? Правильно. Бо так навчили нас апостоли, бо вони звершували богослужіння не у суботу, а звершували богослужіння, святу Євхаристію у день воскресіння Ісуса Христа. А Христос воскрес у перший день після суботи, перший день тижня. І тому ми виконуємо четверту заповідь у перший день тижня, а не в сьомий день. Бо так навчили апостоли.

А дехто скаже: "Але ж в Писанні написано - субота". А хто апостолів навчив? Самі вони? Чи Той, Хто є Господарем суботи і дав цю заповідь? Господь Бог, який навчив апостолів святкувати воскресний день. Тому керуючись Божественю настановою, яку передали нам апостоли, ми святкуємо не у суботу, а у неділю, воскресний день.

"Ісус Христос, зціливши скорчену в суботу, тим самим сказав, що добро треба звершувати завжди, і в суботу також. Той, хто у недільний день не працює для душі, не приходить до храму, не молиться і добро не робить - той порушує заповідь. Хоч і не працює, але своїми лінощами порушує заповідь Божу. Бо Господь сказав: "Сьомий день - Господу Богу Твоєму". Тому ми і приходимо у воскресний день до храму, щоб виконати цю заповідь Божу.

Тому нехай Господь наш Ісус Христос подасть нам силу, щоб ми сьомий день присвячували Йому, для очищення від своїх гріхів. Бо на богослужінні ми очищаємось від своїх гріхів через таїнство сповіді, причащаємось Тіла і Крові Христових і приносимо цей день Господу Богу нашому" - відзначив Патріарх.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.