kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет очолив богослужіння з нагоди свята великомучениці Варвари

DSC 049517 грудня 2016 року Православна Церква вшановує пам'ять святої великомучениці Варвари, мощі якої вже понад 900 років зберігаються у Києві та півстоліття з цього часу – у Володимирському кафедральному соборі столиці. Щороку у соборі відбуваються особливі урочисті богослужіння на честь великомучениці Варвари й тисячі прочан приходять поклонитися великій святині.

Напередодні свята, 16 грудня 2016 р. увечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія, вікарія Київської єпархії єпископа Васильківського Лаврентія, єпископа Адріана (Кулика) та численного духовенства звершив Всенічне бдіння. За богослужінням молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, а разом з патріаршим та кліросним хорами собору співав також і хор КПБА.

На літії за вечірнею Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній благословив хліб, вино, пшеницю та єлей, які згодом під час утрені були роздані вірним у храмі.

Під час полієлею на утрені й аж до самого закінчення святкового канону великомучениці Варварі Святійший Патріарх Філарет помазував прихожан освяченим єлеєм.

17 грудня cвяткування розпочалися з самого ранку. Вже о 6.30, коли духовенство собору готувалося до ранної літургії, до раки з мощами святої вмц. Варвари почали линути кияни та гості міста. Цього дня Святійший Патріарх Філарет у співслужінні ієрархів, які молились за Всенічною, звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Після запричасного стиха до духовенства та вірян звернувся настоятель храму протоієрей Борис Табачек і розповів про життя та подвиги святої діви Варвари.

Після літургії відбувся молебень перед мощами святої Варвари. Святійший Патріарх Філарет прочитав молитву до великомучениці, а потім все духовенство під спів величання приступило до святині.

Святу Варвару у всьому світі шанують як велику угодницю Божу, до якої моляться, щоб позбавитися від несподіваної смерті. Саме вона є заступницею і покровителькою шахтарів і всіх людей, які працюють на небезпечних професіях і умовах. Невипадково, що цього дня у Володимирському соборі разом з парафіянами молилася група працівників вугільної промисловості України, яких Святійший Патріарх Філарет відзначив церковними нагородами.

Святійший Патріарх Філарет звернувся до шахтарів і всіх присутніх зі словом:

"Ваші Преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Вітаю вас з нашим київським святом на честь святої великомучениці Варвари. Особливо я хотів би привітати наших донецьких, донбасівських шахтарів.

Треба сказати, що шахтарі завжди шанували святу великомученицю Варвару. Чому шахтарі шанують великомученицю Варвару? Тому що шахтарі знаходяться постійно в небезпеці, перебуваючи під землею, а свята великомучениця Варвара зберігає всіх від несподіваної смерті і тому шахтарі й звертаються до великомучениці Варвари, щоб вона молила Бога, щоб Господь зберіг їхнє життя в дуже небезпечних умовах. Тому ми сьогодні не тільки вітаємо наших славних шахтарів, а хочемо нагородити їх церковними нагородами".

Від імені нагороджених Герой України Борис Грядущій подякував Святійшому Патріарху Філарету за нагороди та його подвиг в ім’я православ’я, в ім’я народу та України: "Ваш пастирський і життєвий шлях ще раз доказав величність всіх справ, які відбуваються на нашій незалежній Україні. Ви вихідець із шахтарської сім’ї, Ви як ніхто інший знаєте всі небезпеки та важку шахтарську професію, Ви відчули на собі всі ці труднощі, з якими шахтарі упродовж майже двох століть зустрічаються. Слава Господу Богу нашому, що Ви з нами, велика подяка Вам за високі нагороди" – сказав Борис Грядущій.

Упродовж дня у соборі звершувалися молебні та акафісти на честь великомучениці Варвари та прочитувалося для вірних життя святої. До мощей святої діви постійно йшли люди, щоб помолитись і попросити молитовної допомоги.