kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

«Кожна людина є носієм добра» - Патріарх Філарет

Патріарх Філарет«Всі ми, якщо чесно сказати самим собі, більше думаємо про земне, аніж про небесне, як і гості, котрих господар кликав на вечерю: один думав про волів, другий про землю, третій про дружину. Все це земне. Треба ж думати більше про вічне, робити якомога більше добра. І якщо ми станемо на цей шлях, шлях добра, то Господь пошле нам Божественну благодать, яка робить неможливе можливим», - з такими словами звернувся до вірян Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час сьогоднішнього богослужіння. 

Сьогодні, 25 грудня, перша підготовча неділя до свята Різдва Христового, яка називається неділею праотців.

Перед Різдвом Христовим встановлені особливі святкування старозавітним святим - неділя праотців і отців. Про шанування старозавітних праотців в християнській Церкві засвідчено принаймні з другої половини IV століття і, скоріш за все, воно походить від практики юдеохристиянських громад перших століть християнства і в своїх витоках пов'язується насамперед з Єрусалимською церквою.

Звершуючи пам’ять святих праотців Свята Церква викликує: «Принесімо пісні отцям, що до Закону і в Законі засяяли і з доброї волі догодили Господу і Владиці, що засяяв із Діви, і нині насолоджуються Світлом невечірнім». У піснеспівах цього дня Церквою згадуються та прославляються такі праотці: Адам, Сиф, Енос, Кенан, Малелеїл, Яред, Енох, Мафусаїл, Ламех, Ной, Авель, син Адама, Сим, син Ноя, Яфет, син Ноя, Арфаксад, син Сима, Каїнан, син Арфаксада, Сала, син Каїнана, Евер, син Сали, Фалек, син Евера, Рагав, син Фалека, Серух, син Рагава, Нахор, син Серуха, Фарра, син Нахора та інші.

Також сьогодні Православна Церква згадує святителя Спиридона Триміфунтського - ранньо-християнського святого та чудотворця, єпископа міста Триміфунт. За свідченням церковних істориків, святитель Спиридон в 325 році брав участь у діяннях І Вселенського собору.

Напередодні неділі, 24 грудня 2016 року, ввечері, у Володимирському кафедральному соборі столиці було звершене Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

У неділю зранку, 25 грудня, Святійший Патріарх Філарет у столичному кафедральному соборі відслужив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Звертаючись до вірян, Предстоятель Церкви закликав усіх християн бути милосердними, адже це пряма дорога, що веде до Бога:

«Коли ми не хочемо бути милостивими, то Господь заставляє нас через страждання. І коли ми подивимося, як Господь нас веде, то побачимо, що він веде нас саме цією дорогою. Бо через страждання, які терпить наш український народ, через цю агресивну війну, страждають люди, які захищають нашу Батьківщину і цим викликають в народі співчуття. І багато-хто допомагає їм. Оце і є те Царство Боже, яке всередині нас. Не треба думати, що Царство Боже - це якась фантазія чи видумка. Це є життя. А ті, які не воюють і не захищають, також співстраждають. І коли запитують, чому Господь допустив оці страждання, то слід знати – Господь хоче, щоб в нашому серці було Царство Боже», - сказав Патріарх.

Вкінці богослужіння Патріарх Філарет разом з кліром та прихожанами звернувся до Пресвятої Діви Марії молитовним зверненням, щоб Вона звільнила нашу державу Україну від ворога.

Звершуючи пам’ять чесних праотців Свята Церква повчає нас, щоб ми, в очікуванні великого дня Різдва Христового, роздумували про віру та життя святих праотців і, наслідуючи їх, готували себе, за їхнім прикладом, достойно зустріти грядущого з Небес Господа, прикрашали душу свою їхніми чеснотами, щоб завчасно бути готовими у великий день Різдва нашого Спасителя достойно зустріти Його зі світильниками віри і з єлеєм добрих справ, з твердою надією на життя вічне, зі світлим і радісним лицем чистоти і непорочності.