kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю святих отців

патріарх Філарет1 січня 2017 року, у 28-му неділю після П'ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні воскресного дня, 31 грудня увечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив Всенічне бдіння. Святійшому Владиці співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек, клірик Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря ієрей Іоан Гищук, духовенство кафедрального собору.

Після Всенічного бдіння Патріарх Філарет очолив у храмі Новорічний подячний молебень, після якого привітав вірян з прийдешнім новим 2017 роком.

«Дорогі браття і сестри! Поздоровляю всіх вас з наступаючим новим 2017 роком. Бажаю, щоб цей 2017 рік приніс нам перемогу, мир і благополуччя. Ми молимось за це і віримо, що Господь почує наші молитви і пошле нашому народові цей довгоочікуваний мир. Бажаю, щоб Господь кожному із нас у наступному році дарував здоров’я і всяке благополуччя, простив нам безліч наших гріхів і, вкінці-кінців, привів нас до того, до чого ми всі намагаємося йти – до вічного блаженного життя. Смерті ніхто запобігти не може, а ось у вічне блаженне життя ми повинні увійти, тому що ми цього хочемо. І заради цього Син Божий став людиною, щоб нас привести до вічного блаженного життя. Нехай Господь подасть нам і земні блага, а головне, щоб Він нас привів до вічного блаженного життя» - привітав Предстоятель.

У самий недільний день, 1 січня 2017 року, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

За богослужінням Святійший Владика виголосив проповідь у якій розкрив значення святкування неділь святих праотців і отців.

"В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри, минулу неділю ми згадували пам'ять праотців. А в цю неділю ми згадуємо пам'ять святих отців. Хто такі праотці і хто такі отці? Праотці – це ті, які жили до Авраама. Це Авель, це Єнох, це Ной. Починаючи від Авраама до Христа – це отці, – починаючи з Авраама, сина його Ісаака, Якова, пророків та інших святих старозавітної Церкви.

Для чого Церква перед Різдвом Христовим згадує і праотців і отців? Яка мета? Мета така, що і праотці і отці жили вірою. Якою вірою жили? Вірою в грядущого Спасителя. Бо вони жили як і ми у гріховному світі, і бачили все зло, яке існує у світі. І вірили в обітницю Бога, що «Жона зітре голову змія», тобто диявола, який став царювати над родом людським, царювати через те, що люди підкорились його злій волі. І тому, і праотці, і отці вірили, що прийде Спаситель, Який визволить людство від гріха і від смерті" - відзначив Святійший Владика.

Архіпастир звернув увагу парафіян на віру Авраама, як приклад живої і твердої віри, яка приводить до спасіння: "І особливою вірою від усіх інших відрізнявся Авраам. Священне Писання, особливо апостол Павло нагадує нам про віру Авраама. У чому полягала віра Авраама? Віра Авраама полягала у тому, що він абсолютно довіряв Богові. Ось те, що сказав Бог, у те Авраам вірив. Бог сказав Аврааму: «Від тебе піде народ такий великий, більше піску морського». Про кого говорив Бог Аврааму? Про ізраїльський народ? Так, про ізраїльський народ говорив. Але ж ізраїльський народ не як пісок морський? Порівняно з усіма народами це невеликий народ. Значить під народом, який піде від Авраама, Бог розумів усіх, хто буде вірити так, як Авраам, тобто мав на увазі християн, які повірять у Сина Божого.

Чим відрізняється віра Авраама від віри Адама? Із одним говорив Бог, з Адамом, і з Авраамом говорив Бог. Але Адам, якому Господь сказав: «Не їж з цього дерева, бо помреш», не послухав Бога, а Авраам, коли Господь йому сказав, що від тебе, майже столітнього старця, народиться син, від якого піде численний народ, то Авраам не засумнівався. Він вірив, якщо Господь сказав, значить так буде. І потім, коли народився Ісаак, то Господь сказав Аврааму принести в жертву його сина. Авраам не став сумніватись, а як же народ піде від мене, якщо я сина свого Ісаака принесу в жертву? То чи правду сказав Бог, що від мене піде великий народ? Не засумнівався в цьому. А чому не засумнівався? А тому що вірив, що Бог і мертвого може воскресити, а Своє слово виконає. Отака була віра Авраама" – сказав у своєму слові Патріарх.

Святійший закликав вірян жити вірою, очищатися від гріхів, любити ближніх і, таким чином, благодаттю Божою, спасатись.

"Дорогі браття і сестри! Будемо мати цю віру Авраамову, і цією вірою жити у цьому гріховному світі, боротися із гріхами. Не чужими гріхами, а боротись, насамперед, зі своїми гріхами і зі своїми недоліками. У нас, у людей, сили для того, щоб побороти гріх не вистачає, а Господь на запитання апостолів: «Хто ж може спастись?», прямо сказав: «Для людини це неможливо, а для Бога все можливо». І доказом того, що це можливо є святі. Святі такі ж самі люди як ми, але уподібнились Христу.

Тому будемо, по-перше - вірити Богові, по-друге - любити ближніх. Любити, це значить співстраждати їм. І боротись зі своїми гріхами. Як боротись? По-перше, визнавати свої гріхи, не виправдовувати. Бо ми звикли всі свої недоліки, всі свої гріхи виправдовувати. А перед Богом не треба виправдовуватись, а треба каятись перед Ним у своїх гріхах. Якщо ми будемо слідувати цим шляхом, то уподібнимось святим, уподібнимось і Господу нашому Ісусу Христу і досягнемо спасіння" - зазначив Предстоятель.

Під час літургії Святійший Владика рукоположив насельника Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря ченця Лазаря (Гудз) у сан диякона.

Завершилося богослужіння Новорічним подячним молебнем. Після цього Святійший Патріарх привітав парафіян з новим 2017 роком та побажав миру, здоров'я і Божого благословення.

Цього ж дня у соборі, за вечірнім богослужінням, Патріарх Філарет читав акафіст Покрову Пресвятої Богородиці.