kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет звершив богослужіння свята Богоявлення

DSC 027319 січня Православна Церква урочисто відзначає свято Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Святом Богоявлення закінчується плеяда різдвяно-новорічних святок.

 Як повідомлялося раніше, напередодні свята зранку, 18 січня 2017 р., у навечір'я Богоявлення Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Наприкінці богослужіння перед іконою Хрещення Господнього відбувся чин славлення – були проспівані тропар та кондак свята.

У Святвечір Святійший Патріарх Філарет відслужив у Володимирському кафедральному соборі Всенічне бдіння.

У сам день свята Богоявлення, 19 січня, Святійший Владика у співслужінні духовенства собору звершив святкову Божественну літургію. Храм та двір був наповнений вірянами, які цього дня славили Бога за Його великі благодіяння.

Патріарх Філарет привітав прихожан кафедрального собору з великим святом та нагадав про особливе значення хрещення в житті людини.

«Поздоровляю всіх Вас з великим Дванадесятим святом – Хрещенням Господнім. Для чого Господь наш Ісус Христос хрестився в Йордані? Він же був безгрішний. А Іоан Предтеча хрестив в Йордані на знак покаяння і очищення від гріхів. То для чого ж Христос, безгрішний, хрестився? Для того, щоб дати нам приклад, що для очищення від гріхів треба хреститися. І тому, щоб стати християнином, треба прийняти хрещення. Хрещення – це не обряд, це таїнство. У таїнстві Хрещення людина очищається від гріха. Яким чином людина очищається від гріха через покаяння ми не знаємо, але ми бачимо це очищення через зовнішні дії людини. І тому кожна людина, яка хоче спастися, повинна хреститися для очищення від гріхів», - сказав Патріарх.

Після заамвонної молитви під спів тропарів «Глас Господній над водами лунає, промовляючи, прийдіть візьміть воду безсмертя...» Патріарх у співслужінні духовенства звершив чин Великого освячення води та окропив нею віруючий народ.