kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю про митаря і фарисея

DSC 06485 лютого 2017 року, у неділю про митаря і фарисея, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Напередодні ввечері, 4 лютого, Предстоятель Київського Патріархату відслужив Всенічне бдіння.

Під час літургії була звершена дияконська хіротонія над студентом КПБА Володимиром Квасницею. Святійшому Владиці співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму, а також батько нововисвяченого диякона протоієрей Олег Квасниця, настоятель Свято-Введенського храму с. Мшана (Городоцького району Львівської області).

У своїй проповіді на тему Євангельського читання Святійший Владика розтлумачив притчу про митаря і фарисея. Зокрема, Патріарх зазначив, що в образах митаря і фарисея Ісус Христос показує два типи грішників. "Перші подібні до фарисея, це ті, котрі мають лише зовнішній вигляд благочестя, а всередині засуджують усіх навколо, думаючи, що вони досягли чогось самі по собі" - сказав Патріарх. Але незважаючи на те, якими є їхні зовнішні здобутки – показна молитва, відвідування храму, подання милостині тощо, вони не отримують прощення, бо не мають головного, не мають смирення. Другі подібні до митаря та отримують виправдання. Однак отримують не за свої провини, а за те, що смирили себе, визнали себе такими, якими є насправді – грішниками.

Отож, для відпущення провин християнин повинен мати покаяння і смирення, важливість яких Патріарх проілюстрував на прикладах Закхея та Адама і Єви. Закхей виявив смирення і покаяння визнанням своїх провин й обіцянкою повернути вчетверо усім, кого скривдив. Прабатьки ж одразу після гріхоподіння не отримали прощення, але не тому, що Бог не міг чи не хотів їх пробачити, а тому, що не покаялися, навіть коли Бог неодноразово звертався до них. "Тому, - підсумував Святійший Владика, - визнання провин і щире розкаяння є запорукою їх відпущення від Бога".

Завершилося недільне богослужіння традиційним молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її іконою "Несподівана радість".