kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у свято Стрітення Господнього

DSC 018315 лютого Православна Церква відзначає свято Стрітення Господнього. В цей день Предстоятель Київського патріархату відслужив у Свято-Володимирському кафедральному соборі Божественну літургію.

Напередодні ввечері, 14 лютого, Його Святість звершив Всенічне бдіння. Патріарху співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією Владика звернувся до парафіян з проповіддю, в якій розкрив історію свята, його зміст та значення. 

«Сьогодні Церква святкує не зустріч зими з літом, це неправильне розуміння цього свята. Сьогодні Церква святкує зустріч праведного Симеона зі Спасителем. Як ми знаємо з історії, коли праведний Симеон за 300 років до народження Христа Спасителя, разом з іншими сімдесятьма перекладачами, перекладав Священне Писання з єврейської мови на грецьку, то дійшов до місця із пророцтва Ісаї, де було написано, що діва прийме в утробі і народить сина, він подумав, що діва народити не може. Отже праведний Симеон захотів замінити слово «діва» на слово «жінка». Однак коли він подумав так, то ангел з’явився йому і сказав, що він не помре до того часу, поки не звершиться це пророцтво. Тому Симеон 300 років чекав здійснення цього пророцтва, тобто народження Спасителя світу від Діви» – сказав Патріарх.

Також Його Святість зазначив, що це свято дає нам змогу зробити важливі висновки. «По перше, все, що говорить Бог, все це правда істинна! Якщо Господь сказав, що буде вічне життя, то вічне життя таки буде, бо це сказав Бог. Те саме і стосовно Страшного суду. По друге, закон Божий, заповіді Божі треба виконувати кожній людині, бо і сам Спаситель виконував їх. Тому оскільки Бог, не маючи необхідності виконувати повеління, які Він дав людям, виконує їх, то тим більше ми повинні виконувати заповіді Божі» – додав Владика.

На завершення богослужіння Предстоятель Київського Патріархату привітав прихожан зі святом та закликав на всіх Боже благословення.