kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю м’ясопусну, про Страшний суд

DSC 014019 лютого 2017 року, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні ввечері, 18 лютого, Предстоятель Київського Патріархату очолив Всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

У своїй проповіді на тему Євангельського читання Святійший Владика наголосив на правильності вчення християн про Страшний суд та помилковості переконання безбожників, атеїстів, які кажуть, що ніякого Страшного суду не буде, а зі смертю припиняється буття кожної людини. "Ісус Христос, як людина, помер і воскрес. І це воскресіння є незаперечним доказом, що Він є Бог. А раз Він є Бог і сказав про Себе, що Він є істина, то значить все, що Він говорив є правда. Приймають люди це, чи не приймають, але це є правда, це є істина. І тому слова Господа Ісуса Христа про Страшний суд  – це правда, Страшний суд буде.  

І ми християни, віримо, що буде Страшний суд, але переважна більшість не згадують про нього під час свого земного життя. Ми часто живемо так, ніби ніякого суду не буде. І в цьому наша велика помилка. Чому велика помилка? А тому що через те, що ми не передбачаємо нашу відповідь перед Богом після смерті - ми грішимо, ми не стримуємось. А якби ми пам’ятали про суд Божий, то ця пам’ять про те, що треба буде відповісти Богові за свої вчинки стримувала б нас від гріха і від всякого зла" – сказав Патріарх Філарет.

Також Святійший Владика роз’яснив значення молитви за спочилих і закликав мати у серці любов до Бога та ближніх й робити добро кожній людині, яка трапляється на нашому шляху і просить про допомогу.  

Завершилося недільне богослужіння традиційним молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її іконою "Несподівана радість" під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.

Після завершення богослужіння з благословення Святійшого Патріарха Філарета з нагоди проведення X-го Всеукраїнського дитячого фестивалю духовної пісні "О, Мати Божа, райський цвіте" відбувся виступ його учасників – хору хлопчиків та юнаків сектору практики Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського під керівництвом диригента Алли Шейко та хормейстра Олексія Василенка.