kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Вечірня з чином прощення

content dsc 009426 лютого 2017 року ввечері, перед початком Великого посту, Святійший Патріарх Філарет звершив Вечірню з чином прощення у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Після співу великого прокімну і закриття Царських врат Предстоятель переоблачився у великопісні чорні ризи.

Під час чину прощення Святійший Патріарх Філарет звернувся до пастви з повчальним словом у якому зазначив, що людина може очиститися від гріхів лише через покаяння і яскравим прикладом цього є різна участь розбійників, які були розіп’яті поруч зі Спасителем.

«Сьогодні ми чули у євангельському читанні, що якщо будете відпускати людям провини, то і Господь відпустить вам. Отже, з одного боку потрібне покаяння, а з іншого боку потрібно і самим прощати провини винуватцям нашим. Церква не випадково взиває – «Покаяння двері відкрий мені, Життєдавче!» Тобто, без благодаті Божої ми і покаятися не здатні. Тому просимо, щоб Господь допоміг нам покаятися. А допоможе Господь тоді, коли зможе увійти в нашу душу. Однак образами і ненавистю ми закриваємо свою душу для входження благодаті Святого Духа. Церква на передодні Великого посту закликає нас простити провини один одному, щоб відкрити наше серце і душу для благодаті. Багато хто каже, що мені робити, коли я хочу примиритися з ближнім, а він не хоче? Треба самому викинути із своєї душі образу і ненависть, тоді Господь вселиться в нашу душу благодаттю своєю і викличе почуття покаяння. Господь Просвітить наші очі душевні і через це ми побачимо себе грішниками та згадаємо свої гріхи. Потрібно також, щоб ми звершували добрі діла, виявляли любов і тоді це приведе нас до спасіння і вічного життя. Тому розпочнімо піст з першого кроку, простимо один одного» – сказав Патріарх.