kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю Торжества Православ'я

DSC 32205 березня 2017 року, у першу неділю Великого посту, Православна Церква відзначає Торжество Православ’я.

Це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. На честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі, а в неділю – Божественну літургію святителя Василія Великого. 

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Звертаючись до вірян, Святійший Патріарх сказав: "Дорогі браття і сестри, сьогодні, у першу неділю Великого посту, Православна церква святкує Торжество Православ’я. Що це за свято? Це закінчення боротьби з усіма єресями, які виникали у Церкві протягом майже 9 століть. З того часу, як християнство стало державною релігією у Римській імперії, у Церкві почали виникати невірні вчення про Господа нашого Ісуса Христа".

Патріарх розповів вірянам про єресі, які виникали серед християн у древності: аріанство, єресь Аполінарія, єресь Македонія, несторіанство і монофізитство, монофелітство та іконоборство. Предстоятель вказав на помилковість єресей та розкрив сутність православного віровчення.

"Церква Христова - єдина. Чому єдина? Тому що Глава Церкви один – Господь Ісус Христос. Тому Церква єдина, нема багато церков, є єдина Церква Христова, Главою якої є Ісус Христос. У той же час є Православна Церква, Католицька церква, протестантські церкви у великій кількості і всі вони вчать про Господа Ісуса Христа і про інші Богооткровенні істини, по різному. І у пересічної людини виникає питання, яка ж церква говорить правду? Яке вчення правдиве, істинне, а яке неправдиве, спотворене у більшій чи меншій мірі? Який доказ? Доказ – чудеса, які звершуються у Православній Церкві. Вони є доказом, що вчення Православної Церкви істинне. Ось ці чудеса, які звершують святі Православної Церкви, ось це є доказ правдивості православного віровчення. Бо там, де чудеса, там Святий Дух, а де Святий Дух, там істина" - відзначив Святійший владика.  

Розповідаючи про значення святкування Торжества Православ’я, Патріарх закликав вірян не лише радіти, що ми православні, а й жити так, як вчить Православна Церква.

Після завершення Божественної літургії був відслужений особливий молебень неділі Торжества Православ’я. Під час молебню присутні у храмі урочисто проспівали "Символ віри". Протодиякон виголосив «Вічну пам’ять» благовірним царям, великим князям і гетьманам Київської Руси та усім захисникам Православ’я. Також було виголошено «Многоліття» Предстоятелям Православних Церков, єпископам, усьому священичому та дияконському чину, ченцям і всім православним християнам.

Цього ж дня ввечері Предстоятель Київського Патріархату звершив вечірнє богослужіння з читанням акафісту Страстям Христовим.