kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у 4-ту неділю Великого посту

DSC 005826 березня 2017 року, у четверту неділю Великого посту, Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Іоана Ліствичника, який був ігуменом Синайського монастиря.

 

Напередодні, 25 березня 2017 року в суботу ввечері, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі столиці Всенічне бдіння. Йому співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

У неділю зранку, 26 березня, Патріарх Філарет відправив у Володимирському соборі Божественну літургію святителя Василія Великого. 

У своїй проповіді Патріарх Філарет розповів вірянам про преподобного Іоана Ліствичника і про його книгу "Ліствицю", у якій вказується шлях до досягнення досконалості.

"Дорогі браття і сестри! В сьогоднішню четверту неділю Великого посту Церква згадує пам'ять преподобного Іоана Ліствичника. Преподобний Іоан Ліствичник досягнув святості і досконалості через великий подвиг. Він віддав себе на служіння Богові з шістнадцяти років і закінчив своє життя після вісімдесяти років. Більше шістдесяти років подвизався Іоан Ліствичник у молитві і пості та написав книгу, яка називається "Ліствиця". Що це за книга? У цій книзі Іоан пише про те, як треба досягати досконалості. Не може людина, навіть з молодості, іще не піддана великим гріхам, досягти досконалості. Бо досконалість досягається поступово. У цій книзі преподобний пише про тридцять сходинок до досягнення досконалості. І не можна з першої сходинки одразу піднятися на тридцяту".

Патріарх навів приклад сучасного церковного життя, коли люди в молодому віці намагалися одразу стати досконалими, покладали на себе великі подвиги, сувору аскезу, але не витримували духовної боротьби і впадали у великі гріхи.

Святійший відзначив, що для того, щоб спастися - треба жити по совісті, виконуючи заповіді Божі. І однією з головних чеснот, які повинен мати християнин - це смирення. Без смирення людина спастись не може.

"Хто хоче увійти у вічне блаженне життя - достатньо виконати заповіді Божі. А хто хоче бути досконалим, той повинен відректися від світу і йти за Христом. У монастирі, у пустелі йдуть для того, щоб досягнути досконалості. Але досконалість досягається поступово - у постійній боротьбі, в пості і в молитві...

Але ніхто не увійде у Царство Небесне, якщо не буде смиренним. Тому, чи мирянин ти, чи чернець, чи подвижник, якщо смирення немає, то досягти Царство Небесне не можеш. Чому? Тому що в душі людини не смиренної знаходиться гордість. Гордість притаманна дияволу, а диявол був зкинутий з Неба через гордість.

Нам треба берегтися гордості. Нам треба жити по совісті, по правді. Це та сходинка, на яку нам треба встати і по ній іти. Навчимося жити по совісті, тоді перейдемо на іншу сходинку - будемо боротись зі своїми внутрішніми гріхами, гріховними думками і почуттями і, таким чином, будемо досягати досконалості" - закликав Святійший Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння Предстоятель Церкви очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Несподівана радість», під час якого виголосив молитву за Україну, щоб Всемогутній і Всемилостивий Господь визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців, дарував державі мир і перемогу, а народові подав єдність і Своє благословення.

Цього ж дня ввечері Патріарх Філарет звершив богослужіння з читанням акафісту Страстям Христовим.