kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Вшанування пам'яті співака Дмитра Гнатюка

gnatyuk-0628 бререзня 2017 року на Байковому кладовищі столиці вшанували пам'ять оперного співака, патріота і видатного виконавця української пісні Дмитра Гнатюка.

Біля місця поховання було відслужено панахиду за упокій душі Дмитра Гнатюка, а також освячено пам'ятний постамент співака.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета богослужіння звершив настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собора протоієрей Борис Табачек.

Вшанувати пам'ять видатного українця прийшли третій Президент України Віктор Ющенко, поет Дмитро Павличко, відомі діячі культури та громадськість.

Дмитро Гнатюк упокоївся 29 квітня 2016 року.

Оперний співак був першим виконавцем хітів 1960-х — легендарних пісень "Два кольори" та "Мій Київ".

На оперній сцені йому належать образи Остапа і Миколи з "Тараса Бульби" та "Наталки-Полтавки" Лисенка, Петруччіо ("Приборкування норовливої" Шебаліна), Мазепи й Онєгіна ("Мазепа", "Євгеній Онєгін" Чайковського), Фігаро з "Севільського цирульника" Россіні та ін.

Дмитро Гнатюк виступав як концертний співак, записав 21 платівку. У його репертуарі було понад 85 творів національної та світової класики — від буковинця Сидора Воробкевича до австрійця Йозефа Гайдна.

Оперний співак також був режисером-постановником вистави "Князь Ігор" О. Бородіна , "Запорожець за Дунаєм" Гулака-Артемовського, "Мазепа" на музику Чайковського, "Війна і мир" С. Прокоф'єва, "Севільський цирюльник" Дж. Россіні.

Гнатюк також обіймав посаду головного режисера і директора Національної опери.

Він має звання Героя України, обирався до Верховної Ради III скликання, де очолював комітет культури.

Дмитро Гнатюк – один з найвидатніших виконавців української пісні. Його гастролі в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Франції, Англії та інших країнах дали змогу світові ознайомитися з неповторною музичною культурою України.