kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у Велику середу

DSC 015212 квітня 2017 року, у Велику середу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек і духовенство м. Києва.

Під час богослужіння, на малому вході, Патріарх Філарет до дня свята Пасхи відзначив священнослужителів м. Києва богослужбовими нагородами.

Нагороди отримали:

- священик Ігор Лавришин, настоятель лікарняного храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона – піднесений до сану протоієрея;

- священик Юрій Слісарчук - настоятель Свято-Духівського храму на Новобіличах - право носіння камілавки;

- священик Іван Сидор - клірик храму святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Мала Софія) - право носіння камілавки;

- диякон Сергій Домбик - клірик Свято-Феодосіївського храму - право носіння подвійного ораря.

За богослужінням молилась лідер партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», народний депутат України Юлія Тимошенко, яка приступила до таїнств сповіді і святого Причастя.

Після завершення богослужіння Святійший Владика привітав духовенство з церковними нагородами та закликав священнослужителів з особливою ревністю, жертовністю і відданістю звершувати своє пастирське служіння.

Довідка:

У Велику середу Церква згадує жінку-грішницю, яка омила сльозами і помазала дорогоцінним миром ноги Спасителя, коли Він був на вечері в Вифанії, в домі Симона прокаженого, і цим приготувала Христа до погребіння. Тут же Юда удаваною турботою про бідних виявив своє грошолюбство, а потім вирішив видати Христа юдейським старійшинам за тридцять срібників. На згадку про зраду Спасителя Юдою Церква встановила упродовж всього року кожної середи піст.