kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у Велику суботу

DSC 012215 квітня 2017 року, у Велику суботу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні соборного духовенства звершив Вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі столиці.

Під час богослужіння читались 15 паремій зі Старого Завіту, які містять пророцтва про Воскресіння Христа. 

Велика субота — субота Страсного тижня, присвячена спогаду про перебування Господа Ісуса Христа у гробі і зішестя Його в пекло для спасіння душ померлих, а також готуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але вже все наповнено предпасхальною радістю. У зв'язку з цим священнослужителі розпочинали богослужіння у чорному облаченні, але після читання апостола духовенство переоблачилось у білі ризи.

Після закінчення літургії Предстоятель благословив хліби й вино.

З нагоди свята Пасхи та за жертовне служіння і заслуги перед Церквою Патріарх Філарет нагородив клірика Свято-Володимирського кафедрального собору протоієрея Леонтія Никитенка - орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня.

Сьогодні о 23 годині Святійший Патріарх Філарет очолить Пасхальне богослужіння у Володимирському кафедральному соборі.