kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння у неділю 4-ту після Пасхи

content dsc 00217 травня 2017 року, у неділю 4-ту після Пасхи Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

 Напередодні, 6 травня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату в соборі очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею Святійший Владика помазував вірян освяченим єлеєм.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство.

За літургією Святійший Патріарх Філарет звершив священичу хіротонію над дияконом Павлом Кучминдою.

Під час літургії, після прочитання Євангелія, Святійший Владика виголосив проповідь:

«В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Христос Воскрес! Христос Воскрес! Христос Воскрес!

Дорогі браття і сестри!

Щойно ми послухали Євангельське читання про зцілення розслабленого, який 38 років страждав від хвороби. Але Господь Ісус Христос зцілив його через Своє милосердя і любов до людей. І в нас виникає питання: "Якби Христос був з нами, то нам би жилось краще?" А так блаженні ті, серед яких Ісус Христос ходив, піклувався, їв, пив, навчав і зціляв не тільки від хвороб, блаженні ті, так ми думаємо. А Христос сказав по іншому: "Блаженні ті, які не бачили, але увірували". І крім того Він сказав: "Я з вами до кінця віку". І коли подумати, що означають ці слова: "Я з Вами". Нема з нами Христа? Ми Його не бачимо? В якому значенні "Я з вами"? Тілом чи Божеством? Тілом ми не бачимо, отже Христос з нами перебуває Божеством. Якщо Він перебуває Божеством з нами, а хіба Він з усім людством не перебуває Своїм Божеством? Чи після того тільки коли Він сказав "Я з Вами до кінця віку", з того часу часу Він став перебувати між людьми, а до того не перебував? Перебував. Бо Бог тримає весь світ і наповнює його, отже Він перебував, перебуває і буде перебувати.

Для чого ж тоді Христос сказав: "Я з Вами до кінця віку"? А тому що Бог може перебувати в світі, але з тобою не бути і чудеса не творити. Ось Христос жив на землі, а з усіма перебував? Ні. Бо книжники, фарисеї, первосвященники відкидали Його. І Він гріхи їм не прощав, бо вони не каялися. І чудес не творив всім, а творив чудеса над тими, які вірували, а які не вірували, то хоч і Христос перебував і Божеством, і Людством, але чудес над ними не звершував, бо вони віри не мали і Його не сприймали. А як же тоді Христос каже: "Я з Вами по всі дні до кінця віку", де доказ того, що Бог з нами? А доказом є ті чудеса, які звершував Ісус Христос упродовж всієї історії Церкви» – сказав Патріарх.

Також Святійший Владика навів приклад перебування Господа Ісуса Христа із великомучеником Юрієм Переможцем та великомученицею Варварою. 

Предстоятель Київського Патріархату закликав кожного мати міцну віру, адже слова Христа є правдивими, оскільки Він є Істина.

Цього ж дня у Володимирському соборі, за вечірнім богослужінням, Святійший Владика читав акафіст Воскресінню Христовому.