kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 5-ту після П'ятидесятниці

DSC 04429 липня 2017 року, у неділю 5-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

Напередодні, 8 липня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання про зцілення Господом Ісусом Христом двох біснуватих (Мф., 28 зач., VIII,28-ІХ,1). "Сьогоднішнє євангельське читання підтверджує, що злі духи існують. Бо багато, серед християн, є таких, які не вірять в існування злих духів і, особливо, атеїсти не вірять. А Євангеліє свідчить, що злі духи реально існують. Так само як реально існують добрі духи – ангели, архангели. Так само і душа наша існує, хоч ми і її не бачимо. Існує світ видимий і невидимий".

Святійший нагадав, що людина впадає під владу диявола тоді, коли грішить. Тому для того, щоб не бути рабами диявола, треба боротись з пристрастями, гріхами і не спокушатись на зваблювання ворога роду людського.

Предстоятель зосередив увагу слухачів на тому, що є три джерела спокус – диявол, гріховна плоть і світ, який лежить у злі. І боротьба з гріхом, зі спокусою відбувається, насамперед, у серці, в розумі людини.

«У спокусах виявляється сила нашого духа і наша або праведність, або гріховність. Ось людина праведна переборює спокуси, а грішна людина спокушається, впадає в гріх. Ми повинні знати, що є три джерела спокус. Це диявол, наша гріховна плоть і світ гріховний. Світ нас спокушає і тому подвижники благочестя чому віддалялись у пустелі, ліси і монастирі? Для того, щоб не спокушатись цим світом, щоб менше було спокус. Але ж залишались ще два джерела – диявол і плоть. Щоб плоть не спокушала, вони дуже сильно постили і, тим самим, припиняли спокуси від плоті. А від диявола не могли вони не терпіти спокус, тому що Господь попускав, щоб диявол їх спокушував. І боротьба з цими спокусами у подвижників, і у кожного з нас, відбуваєтьс в розумі, в душі, в серці – там іде боротьба. Там зачинається гріх і там звершується перемога над гріхом і над усіма спокусами. Тому якщо людина не грішить в думках, то це вже людина свята. Тому що вона не тільки ділами не грішить, а вона не грішить думками. А думками не грішать святі люди» - сказав проповідник.

Святійший Патріарх відзначив, що коли людина забажає бути вільною від гріха і влади диявола, то Бог кожному допоможе у цьому, Божественна благодать зміцнить сили людини у боротьбі з гріхом.

«Тяжко боротись зі спокусами, але можливо. Особливо можна боротись, коли з нами діє Божественна благодать. Божественна благодать, тобто Бог своєю невидимою силою допомагає нам подолати гріховні думки і гріховні почуття. Наше земне життя і полягає в боротьбі з гріхом. Якщо ми хочемо боротись з гріхом, то Господь буде допомагати нам. Багато християн не хоче боротись, тому підпадають під владу злих духів, диявола і стають грішниками. Хоч людина і хрещена, хоч і вірить у Бога, а не бореться з гріхом і тому стає рабом гріха і диявола. Той, хто грішить, той є не тільки раб гріха, але і раб диявола, тому що виконує його волю.

Нам, дорогі браття і сестри, треба вести цю боротьбу з гріхом і Господь допоможе нам. Не може Бог не допомогти людині, яка бореться з гріхом і не може його подолати. Тому будемо просити, щоб Господь наш Ісус Христос Своєю Божественною благодаттю допомагав нам боротись зі злими духами, зі своєю плоттю і зі світом гріховним. І таким чином ми після смерті досягнемо Царства Небесного, де буде вічне і блаженне життя» – завершив Патріарх.

На запричасному до парафіян зі словом проповіді звернувся клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого Святійший Патріарх виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир, єдність і Своє благословення.