kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

У день пам'яті рівноапостольної княгині Ольги Патріарх Філарет очолив престольне свято Володимирського кафедрального собору

DSC 019524 липня Православна Церква вшановує пам'ять святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, у святому хрещенні Єлени (969).

 

Свята Ольга – це перша християнка на великокняжому престолі Києва, її хрещення створило передумови християнізації нашої держави. Прийнявши християнську віру, вона піднесла авторитет і своєї особи, й своєї країни в очах Візантії та християнських володарів Західної Європи.

Преподобний Нестор літописець в «Повісті минулих літ» пише про княгиню: «Ця (Ольга) була передвісницею християнської землі, як вранішня зоря перед сонцем і як зірниця перед світом. Вона бо сіяла, як місяць уночі. Так вона між невірних людей світилася, як перло в багні, бо були вони закаляні гріхом, не омиті святим хрещенням, а вона омилася святою купіллю, скинула з себе гріховну одіж ветхого чоловіка Адама і в нового Адама втілилась, що ним є Христос».

У сонмі українських православних святих блаженна княгиня Ольга особливо шанована як перша жінка – володарка держави, як та, що одна з перших від українського народу увійшла в Небесні оселі Господа.

З нагоди свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у приділі рівноапостольної блаженної княгині Ольги, який знаходиться на другому поверсі Свято-Володимирського кафедрального собору. За богослужінням Предстоятелю співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

На запричасному проповідь про життєвий шлях, віру і подвиги рівноапостольної княгині Ольги виголосив клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін.

На завершення богослужіння Предстоятель Київського Патріархату звершив молебень до блаженної княгині Ольги, під час якого молився за мир в Україні.

Святійший владика привітав парафіян з престольним святом Володимирського кафедрального собору та закликав на всіх Боже благословення.