kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 10-ту після П'ятидесятниці

DSC 011613 серпня 2017 року, у неділю 10-ту після П'ятидесятниці та передсвято винесення древ чесного і животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

Напередодні, 12 серпня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння. 

Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання про те, як Господь наш Ісус Христос зцілив біснуватого, вигнавши з нього злого духа, якого перед цим не змогли вигнати ученики Спасителя (Мф., 72 зач., ХVІІ, 14-23).

Предстоятель зосередив увагу слухачів на тому, що кожна людина у своєму житті може опинитися під впливом злих духів. Людина може стати рабом диявола, коли вона безперестанно грішить, перетворюючись на раба гріха і пристрастей. Натомість людина покликана бути рабом Божим, вільною від гріха, щоб в наших душах було Царство Боже.

"Серед нас є чимало біснуватих і ви можете бачити їх, але це не означає, що ми вільні від впливу злих духів. Ми не вільні. Чому ми не вільні? А тому, що ми є рабами гріха. Той, хто чинить гріх є раб гріха, а батько всякого гріха і неправди є диявол. Тому, багато із нас є рабами гріха, а значить і рабами диявола. Вдумайтесь в це, коли ми грішимо, то виконуємо не волю Божу, а волю диявола. Коли ми виконуємо волю диявола? Тоді, коли грішимо різними гріхами, чи то блудом, чи неправдою, чи осудженням, чи заздрістю, чи гнівом, чи сріблолюбством, багато гріхів існує. І якщо ми живемо під впливом цих гріхів, то ми є, з одного боку, рабами гріха, а з іншого боку, рабами диявола і злих духів. Тому Ісус Христос навчив нас молитись: «Отче наш, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє…», тобто Господь хоче, щоб ми ублагали Бога Отця, щоб Він нас визволив із цього рабства гріха і оселив нас у Царстві Своєму, щоб ми замість того, щоб бути рабами гріха були рабами Божими". 

Святійший відзначив, що для того, щоб в душі було Царство Боже, треба душу очистити від гріха та творити добро, і тоді в людину увійде Божественна благодать.

"Що треба для того, щоб у наших душах перебувало Царство Боже? Для цього треба очистити свою душу від гріха. Але, в той же час, в цю душу повинен зайти Дух Святий, благодать Святого Духа, щоб наша душа не була порожньою, щоб замість гріха у душу ввійшло добро, благодать Святого Духа. Що для цього треба? Потрібна боротьба з гріхом, з одного боку, а з іншого боку треба звершувати добрі діла, бо якщо ми не будемо звершувати добрі діла, то визволившись одного разу від гріха, від злих духів, ми потім знову можемо стати рабами цих злих духів. Пам'ятаєте, як в Євангелії сказано, що злі духи вийшли ходили-ходили, а потім побачили, що душа порожня і вони вселились знову у цю душу. Тобто, коли ми визволяємось від гріха, то треба, щоб замість гріха оселилось у нашій душі добро. І тому, боротьба з гріхом повинна бути через творіння добра. Це є шлях боротьби з гріхом. І на цьому шляху, з одного боку, заперечує нам диявол і злі духи, спокушують нас до гріха, а з іншого боку, діє Божественна благодать, яка теж допомагає нам подолати гріх і звершувати добрі діла. 

Якщо хочемо подолати гріх, то будемо творити добрі діла, і цими добрими ділами переможемо гріх і тоді у нашій душі, у нашому серці оселиться благодать Святого Духа і буде всередині нас Царство Боже. Пам’ятаєте, Господь сказав, що Царство Боже всередині вас. А що таке Царство? Це мир, любов, радість, терпіння, смирення та інші чесноти. Тому, нехай Господь наш Ісус Христос, зі Свого милосердя до нас грішних, допомагає нам боротись із гріхом і чинити добрі діла" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.

Сьогодні заговини на Успенський піст. Завтра, 14 серпня, розпочнеться Успенський піст, який буде тривати два тижні до 28 серпня - свята Успіння Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії.