kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет: Божа Матір не залишила землю і вона допомагає всім, хто звертається до Неї

DSC 057528 серпня 2017 року, у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

Напередодні, 27 серпня ввечері, Святійший Патріарх Філарет у соборі очолив урочисте Всенічне бдіння, під час якого на середину храму була винесена плащаниця Пресвятої Богородиці.

За вечірнім богослужінням була звершена Літія, на якій відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Під час полієлею Патріарх Філарет помазував вірян освяченим єлеєм.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією, після прочитання Євангелія, Патріарх Філарет звернувся до вірян з архіпастирським словом. У своїй проповіді Патріарх пояснив різницю між смертю і успінням. Адже смерть була переможена воскресінням Христовим і християнин не повинен вже боятися смерті, але повинен бути вільним від гріха і любити Бога, Джерело нашого життя.

"Чи задумаємось ми, дорогі браття і сестри, над тим, чому ми говоримо: «Успіння Божої Матері», а чому не говоримо: «смерть Божої Матері»? А про Господа Ісуса Христа ми кажемо: «Син Божий, Господь Ісус Христос, помер на хресті». То Син Божий помер на хресті, а про Матір Божу ми не кажемо, що померла, а говоримо про її успіння. Чому? А тому що смерть, після всокресіння Господа Ісуса Христа - переможена. Вона вже не існує, як незборима сила. Існує, але вже переможена. Тому смерть Божої Матері, це не смерть, а сон. Тому слово "успіння" треба розуміти, як "засипання". Заснула Божа Матір, а не померла. Коли ми святкуємо Успіння Божої Матері, то ми святкуємо перемогу над смертю. Смерть для нас не існує. Тому християнин не повинен боятись смерті. Треба боятись одного – гріха, бо він приведе до духовної смерті, тобто до відлучення від Бога, від Життя" - закликав Предстоятель. 

Пресвята Богородиця, будучи живою і маючи велику любов до людини, чує молитви віруючих і відповідає на них допомогою. Доказом великої любові Пресвятої Богородиці до нас є велика кількість чудотворних ікон Цариці Небесної.

"А те, що Божа Мати не залишила землю, не залишила Церкву Христову, про це свідчить ті безліч чудес, які звершуються по молитвах Божої Матері. Зверніть увагу, яка велика кількість чудотворних ікон в Україні, близько 300 чудотворних ікон! Про що ці ікони свідчать? Свідчать про те, що люди звертались, молились перед тією чи іншою іконою і Божа Матір своїми молитвами, але Божественною силою, звершувала чудеса. Ось дивіться, чому ви до цих ікон Божої Матері припадаєте? А тому, що вірите, що Божа Матір допоможе у ваших бідах. І якби вона не допомагала, то ви б і не звертались до неї. А раз звертаєтесь, значить вона допомагає. Тому, дорогі браття і сестри, Успіння Божої Матері повинно утверджувати нас, по-перше, у вірі, що смерть переможена і що вона не страшна для нас. І друге, що Божа Матір не залишила землю і вона допомагає всім, хто звертається до Неї" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

Завершилося богослужіння молебнем до Божої Матері перед її плащаницею, під час якого були піднесені молитви за перемогу над ворогом і мир в Україні, щоб Господь був милостивий до нас і благословляв наш український народ.