kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 13-ту після П'ятидесятниці

content dsc 07783 вересня 2017 року, у неділю 13-ту після П'ятидесятниці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

Напередодні, 2 вересня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння. 

Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему Євангельського читання, розтлумачивши сенс притчі про злих виноградарів, а також Патріарх наголосив, що ця притча стосується кожного християнина.

"Ця притча стосується і нас християн, бо багато із нас християн Царства Небесного не успадкують. Чому не успадкують? А тому, що чинять так само як юдеї, не виконують Заповідей Божих, не живемо так як треба жити християнам. Живемо як ці грішники. А в чому полягає це Царство Боже до якого закликає Спаситель? Полягає у виконанні Заповідей. І багато хто із нас думає: "Ось якщо я буду виконувати Заповіді Божі, тоді як нагороду Господь дасть мені Царство Боже", так багато думають. Хто так розуміє Царство Боже, той глибоко помиляється. Чому помиляється? А тому що виконання Заповідей – це і є Царство Боже. Наприклад, Господь каже: "Люби Господа Бога твого і ближнього твого як самого себе", так ось, хтось думає: "Якщо я буду любити, то тоді за це Бог дасть мені Царство Небесне, Царство Боже", а в дійсності не так, бо сама любов є Царством Божим. Бо хто любить, той відчуває, що щастя, блаженство полягає в цій самій любові. Є любов в душі, в серці, то значить є в твоєму серці Царство Боже. Бо Царство Боже – це любов. Ось хочеш мати Царство Боже – люби і будеш відчувати цю радість і блаженство. Ви ж всі, дорогі браття і сестри, любите і любили і відчуваєте, яка користь, коли в серці є любов, а коли ненависть  в душі, то – пекло" – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

На завершення Предстоятель Київського Патріархату побажав, щоб Господь прийняв молитву кожного: "Нехай Господь наш Ісус Христос прийме нашу слабку молитву і наше слабке бажання мати у своєму серці Царство Боже, а це є любов. Йому слава на віки віків" – сказав Патріарх.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.

Цього ж дня за вечірнім богослужінням Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства кафедрального собору читав акафіст Покрову Божої Матері.