kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Відзначення столітнього ювілею Свято-Миколаївського ставропігійного храму у Філадельфії

content 3r8a3257Настоятель Свято-Володимирського Патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек очолив урочисте богослужіння з нагоди свята.

Місто Філадельфія – одне з найстаріших міст у США, воно виникло як портове місто, до якого прибували переселенці з Європи, які потім роз’їжджалися по всій Америці. 

Місто вважається центром демократії, бо тут була підписана Конституція США, а за кількістю християнських храмів місто займає одне з перших місць у США.

Як портове місто у ньому було розвинене суднобудування і у 1917 році Російська держава купила у Сполучених Штатів військове судно, для якого був направлений екіпаж, щоб прийняти корабель до Військово-морського флоту Російської імперії. Але коли у Росії відбулась Жовтнева революція, то екіпаж вирішив залишитись у США, боячись репресій від нової влади. З часом до них переїхали сім’ї. Для задоволення своїх релігійних потреб громада орендувала протестантський храм і згодом викупила приміщення церкви, яка була побудована в стилі візантійської базиліки. У 20-х роках ХХ століття цей храм був розписаний видатними італійськими художниками, які в час американської великої депресії розписували Капітолій у Вашингтоні.

Починаючи з 1917 року на парафії систематично звершувались богослужіння та всі таїнства. Громада розросталася, до її складу залучались протестантські і католицькі родини.

За час існування парафії змінилось 5 настоятелів. У 2017 році парафія увійшла до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату на правах ставропігії, тому що десятиліття відірваності від рідної землі не змогли загасити любов до Батьківщини. Парафіяльна рада прибула у Золотоверхий Київ до Патріарха Філарета з проханням прийняти її до складу Київського Патріархату, на що Святійший Патріарх видав відповідний указ і протоієрей Богдан Згоба був призначений настоятелем цієї парафії.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета на святкування був делегований настоятель Свято-Володимирського Патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек, адже 15 жовтня 2017 року парафія відзначала столітній ювілей. Участь у святкуванні взяв посол України у США Валерій Чалий з родиною та протоієрей Олександр Двінятин настоятель парафії св. Тройці м. Бридж Порт штату Коннектикут.

Вранці на свято Покрови Пресвятої Богородиці священики відслужили Божественну літургію та охрестили двох діток. Також було освячено новий дім заступника голови управи п. Сюзани Гузь. Напередодні неділі, 14 жовтня, протоієреями Борисом Табачеком та настоятелем Богданом Згобою було звершене Всенічне бдіння. Після служби відбулась панахида по спочилих фундаторах, настоятелях, будівничих та парафіянах.

У самий день свята звершувалася Божественна літургія. Участь у богослужінні взяли протоієреї Борис Табачек, Богдан Згоба та Олександр Двінятин.

У цей ювілейний день велика частина парафіян, парафіяльної молоді та гостей парафії приготувалися до таїнства Причастя та запричастилася. По закінченні Божественної літургії був звершений урочистий молебень, на якому було зачитано вітальне слово Патріарха Філарета до настоятеля та парафіян. З нагоди столітнього ювілею патріаршої парафії протоієрей Борис Табачек від імені Святійшого Патріарха Філарета подарував храму велику срібну Семистрільну ікону Пресвятої Богородиці. По завершенні молебна було проголошено уставне многоліття Святійшому Патріарху Філарету, настоятелю протоієреєві Богдану Згобі та парафіяльній громаді.

Величний храм вражав своїми розписами. Під час богослужіння церква була переповнена людьми різного віку, як дорослими: молодими чоловіками і жінками, так і дітьми. Чудово співав церковний хор під керівництвом Марії Заруби. Велика кількість вівтарних прислужників прислуговували під час літургії. Після богослужіння було урочисте прийняття гостей парафії та посла Валерія Чалого, на якому пан посол виголосив промову про значення християнства у житті кожної людини та передав вітання від Президента України Петра Порошенка з нагоди столітнього ювілею. Голова Парафіяльної ради Томас Ганей на урочистостях виголосив вітання членам своєї церковної громади та згадав про його аудієнцію у Патріарха Філарета зі сльозами на очах.

На святкуванні також були присутні представники парафії св. вмц. Варвари УПЦ Київського Патріархату з міста Дженсон Біч – голова Світлана Немироф та скарбник п. Олена Труніна.

Віримо, що за молитвами святителя Миколая та Святійшого Патріарха Філарета настоятель та парафія буде з честю виконувати свою високу місію служінню православному народу та нести Євангельське слово всьому американському народу.