kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння в день свята Покрови Божої Матері

content 1314 жовтня 2017 року в день свята Покрови Божої Матері Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 13 жовтня ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею Святійший Владика помазував вірян освяченим єлеєм.

За літургією Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Під час проповіді Святійший Владика привітав вірних зі святом та розповів історію його: "Чому це свято називається Покровом? Тому що Божа Мати покрила своїм омофором місто Константинополь, який знаходився в тяжкому стані, бо був оточений з моря і зі суші чужоземними військами, а ці чужоземні війська це наші предки, язичники, які нападали часто на сусідні народи в тому числі і на Візантію. І віруючі, знаходячись в церкві, яка називалася Влахернською молилися Божій Матері, щоб Вона визволила їх від цієї біди. В Церкві тоді знаходився Андрій, Христа ради юродивий, тобто свята людина і в Андрія був учень Епіфаній і Андрій бачив розкрите небо і Божа Мати разом зі святителями, преподобними, мучениками своїм омофором покривала простір цей. І Андрій каже: "Епіфанію, дивися". І він дійсно теж бачив цей покров над Константинополем.

І невдовзі піднялася буря на морі, така буря, що потопила кораблі і ці війська змушені були покинути Константинополь. І з того часу Візантійська Церква, Константинопольська, стала святкувати цю подію. Але більше всього святкують Покров Божої Матері в Україні, тому що предки наші побачили силу заступництва Божої Матері і тому стали шанувати Покров Божої Матері на землі більше ніж інші народи" – сказав Патріарх Філарет.

Також Предстоятель Київського Патріархату закликав, щоб ми в бідах, скорботах і гріхах зверталися до Божої Матері, щоб вона у своїх молитвах і заступництві допомагала нам і в земному житті, а головне, щоб Вона привела нас до вічного, блаженного життя.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці, під час якого Предстоятель Київського Патріархату помолився за визволення полонених, за захисників України, а також за те, щоб Господь визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.