kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Богослужіння у неділю 19-ту після П’ятидесятниці

content dsc 004515 жовтня 2017 року, у неділю 19-ту після П'ятидесятниці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання: 

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Одного разу на питання юнака, що треба зробити, щоб успадкувати вічне життя Ісус Христос сказав: «Полюби Господа Бога твого всією твоєю істотою і ближнього твого як самого себе». Для багатьох незрозуміло як можна любити всіх. Як можна любити всіх?

В сьогоднішньому Євангельському читанні Господь пояснює як треба любити ближніх і Він каже: «Як хочете, щоб з вами чинили так і ви робіть з ними». Ця заповідь ясна для кожної освіченої і неосвіченої людини. Хочеш, щоб тобі робили добро, роби і ти добро всім. Хочеш, щоб тебе любили – люби і ти. Не хоче, щоб тебе засуджували, особливо несправедливо і ти не засуджуй. Хочемо, щоб нам не заздрили і ми не повинні заздрити нікому. Ясно для всіх як треба любити ближнього» – сказав Патріарх Філарет.

Також Святійший Владика, цитуючи Священне Писання, закликав любити ворогів: «Христос сказав: «Любіть ворогів ваших і добро чиніть тим, хто вам робить зло і давайте в борг тому від кого не сподіваєтеся отримати», і тоді ви будете синами Божими» – сказав Предстоятель.

Під час літургії Святійший Владика рукоположив у дияконський сан студента КПБА, іподиякона Анатолія Неізмайлова.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Предстоятель Київського Патріархату читав акафіст Покрову Пресвятої Богородиці у Володимирському кафедральному соборі.