kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет: Без Слова Божого увірувати неможливо

DSC 081929 жовтня 2017 року, у неділю 21-шу після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

Напередодні, 28 вересня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння. 

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання, у якій розтлумачив притчу Господа нашого Ісуса Христа про сівача (Лк., 35 зач., VІІІ, 5-15).

Патріарх Філарет відзначив, що віра наша з'являється від слухання Слова Божого, бо Господь відкриває себе людині, в першу чергу, через Своє Слово, через Божественне одкровення. "Сьогоднішнє євангельське читання навчає нас тому, яке значення має Слово Боже, тобто Священне Писання, зокрема Євангеліє. Без Слова Божого увірувати неможливо. Чому неможливо? А тому, що не знаєш у що треба вірити. І тому, для того, щоб увірувати треба послухати про те, у що треба вірити. І тому, якби апостоли не проповідували Євангеліє Христове по всьому світу, то віруючих би не було. Християнство і розповсюдилось по всьому світу тому, що проповідувалось Слово Боже" - сказав у своїй проповіді Предстоятель. 

Але одного лише слухання Слова Божого недостатньо для того, щоб воно принесло плід. Для спасіння треба, щоб це Слово Життя увійшло у саме серце і душу, щоб воно змінило людину, привело до покаяння і примирення з Богом. "Але Слово Боже навіть для тих, хто його слухає, діє по-різному, як це Господь ясно показав у Своїй притчі. Одні люди послухали Слово Боже, почитали Євангеліє і забули. На їхнє життя Євангеліє, тобто Божественне одкровення не діє. І Господь зобразив це словами, що приходить диявол і як птах поклює зерно і воно не приносить ніякого плоду. Це є ті люди, які слухають і тут же забувають про що вони чули. Друге зерно, тобто інші люди, сприймають з радістю, воно на них діє так, що вони виконують і з радістю його сприймають. Але будучи жорстокі серцем довго не тримається Слово, воно не приносить плоду. Чому не приносить плоду? А тому, що серце жорстоке як камінь, тому Христос і сказав: «зерно упало на камінь», на жорстоке серце і плід спочатку нібито і приносить, а потім все в’яне. Треті люди сприймають Слово Боже, але суєта, турбота про земне, як бур’ян забиває це Слово, забиває зерно, яке виросло. Тому для таких людей, які знаходяться у такому стані, коли турбуються не про вічне, а тільки про земне, Слово Боже, Євангеліє плоду не приносить. Чому не приносить? Тому, що як зерно, яке виросло в бур’яні забивається бур’яном і колосся не мають ніякого плоду, ніякого зерна, так і ми, коли турбуємось тільки про земне, плодів добра не приносимо. А ось те зерно, тобто Слово Боже, яке упало на добрий ґрунт, тобто на добре серце, на добру душу, то приносить плоди і причому різні" - виголосив Патріарх.

Святійший побажав, щоб кожен християнин був подібний до зерна, яке упало на добрий грунт, добре серце і принесло великий плід - живу віру, яка проявляється у добрих ділах і побожному житті. "І ось ми стоїмо тут у храмі, діє на нас Слово Боже? Безумовно діє. Вже те, що ви прийшли у храм Божий помолитись свідчить про те, що Слово Боже на вас діє. Але плоди ми приносимо різні. Одні моляться щиро, усією душею, а інші поверхово, слухають молитву і все. Далі, у самому житті. Одні, слухаючи Слово Боже, віруючи у Бога, молячись Йому, добрі діла роблять, а інші ні. Значить плід менший приносять. А є і такі, які не тільки моляться, а роблять багато добрих діл: борються зі своїми гріхами та інших навчають. Так ось ці приносять плід у сто раз більше, ніж посіяли. Ось що означає притча Ісуса Христа про сівача" - розтлумачив сьогоднішнє Євангеліє Першосвятитель.

За Божественною літургією Патріарх Філарет звершив дияконську хіротонію над студентом магістратури Київської православної богословської академії іподияконом Євгенієм Копайгородським.

 Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Предстоятель Київського Патріархату читав акафіст Покрову Пресвятої Богородиці у Володимирському кафедральному соборі.