kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 23-тю після П'ятидесятниці

content dsc 171212 листопада 2017 року, у неділю 23-тю після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

 Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика звернувся до присутніх зі словами проповіді.

“В ім'я Отця і Сина і Святого Духа, дорогі браття і сестри, тільки що ми прослухали Євангельське читання про вигнання біса із Гадаринського біснуватого. Цим самим ми утверджуємося у вірі, що існує інший світ – світ невидимих ангелів, і добрих, і злих. Так ось сьогодні мова в Євангелії йшла про злих духів, які вселяються в людей. І ми бачимо навколо себе душевно хворих, а є і біснуваті. Душевно хворі і біснуваті – це не одні і ті ж. Душевно хвора людина має пошкодження розуму, а біснувата – це та людина, в яку вселяється інша істота, тобто злий дух. Але злі духи навіть у тварин не можуть вселитися без дозволу Божого, без Його попущення. Зверніть увагу, коли злі духи увійшли в свиней, після вигнання з біснуватого, то одразу ж шкоду почали робити. Адже свині кинулися в море і потонули. Бачите, як злі духи роблять лише шкоду, тільки одне зло? Де б вони не з'являлися, обов'язково будуть творити зло. А для чого Бог попускає те, що злі духи вселяються в людину? По двом причинам. З одного боку заради покарання за гріхи, а по-друге для випробування, як випробовувався праведний Іов багатостраждальний” – сказав Його Святість.

Владика також додав, що злі духи мають стосунок не до якихось окремих людей, а до кожного, бо в одних вони вселяються, а на інших можуть впливати через навіювання гріховних думок, які для людини стають гріхом тільки коли ми погоджуємося з ними. 

Підсумовуючи Патріарх зазначив: “З цього євангельського читання кожному із нас варто зробити висновок, що з гріхом треба боротися ще в розумі і там перемагати його не допускаючи до гріховних діл. В цьому нам може допомогти тільки Божественна благодать, з її допомогою люди і перемагають злих духів”.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну і визволення її від нашестя чужинців. Цього ж дня ввечері Предстоятель Київського Патріархату читав у кафедральному соборі акафіст Покрову Пресвятої Богородиці.