kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет: Для спасіння треба вірити словам Ісуса Христа і виконувати їх

DSC 220919 листопада 2017 року, у неділю 24-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 Напередодні, 18 вересня ввечері, Предстоятель відслужив у соборі Всенічне бдіння. 

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему сьогоднішнього євангельського читання про зцілення Господом нашим Ісусом Христом кровоточивої жінки і воскрешення Спасителем дочки Іаїра. У проповіді Патріарх наголосив на тому, що для спасіння нам всім треба не просто вірувати в Бога, не тільки сповідувати, що Він є, але і довіряти Йому, вірити Слову Божому і виконувати все те, що нам говорить Бог у Своєму Слові. Бо Христос є Істина. І тільки така, жива, віра приводить людину до спасіння.

"Ісус Христос не тільки істинна Людина, а Він є істинний Бог, Боголюдина. І нам треба вірити Йому, бо Він є Бог. Як Він і сказав: «Я є Істина». 

Не всяка віра приводить до спасіння, бо апостол Яків ясно сказав, що біси теж вірять, що Бог існує, і тремтять. І тому недостатньо лише вірити, що існує Бог. Така віра не спасає. Треба вірити тому, що сказав Бог. Якщо ви вірите, що є Бог, то ви повинні вірити тому, що Він говорить. 

Ось приклад. Адам не тільки вірив, а Він з Богом спілкувався. Спілкувався з Богом, а не повірив Йому. Не повірив Його словам, що "якщо з’їсте плід з цього дерева – помрете". Ось Адам, який з Богом спілкувався, а не повірив словам Бога, і результат знаєте який: гріхопадіння, смерть, вигнання з раю. 

Тому і ми, дорогі браття і сестри, повинні не тільки вірити в існування Бога, а довіряти кожному слову, сказаному Господом Ісусом Христом, як Богом, бо Він є Істина. І не тільки вірити Його словам, а виконувати. Бо можна і слова Христа приймати, і заповіді Божі знати, а не виконувати їх, тобто не жити за заповідями Божими, за повеліннями Божими. То така віра теж не приведе до спасіння, бо вона є мертва віра, недіюча. 

І це євангельське читання вчить нас тому, що треба вірити словам Ісуса Христа і їх виконувати. А якщо не можемо виконати, то каятись у своїх гріхах і просити прощення. І Господь простить. От для того Він і прийшов на землю, щоб спасти кожну людину, яка хоче спастись, і яка кається у своїх гріхах" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.

Наприкінці богослужіння, за постійну підтримку українського війська, Патріарха Філарета було нагороджено почесною Відзнакою Сухопутних військ Збройних Сил України. Нагороду Патріарху вручив генерал-майор Володимир Лішавський. 

Після літургії, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, настоятель храму протоієрей Борис Табачек звершив таїнство хрещення і миропомазання над професором економіки Університету м. Кобе (Японія) п.Йошіко Окаба, який прийняв православну християнську віру. У святому хрещенні п. Окаба отримав ім'я Михаїл - на честь святого архистратига Божого Михаїла.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Предстоятель Київського Патріархату читав акафіст Покрову Пресвятої Богородиці у Володимирському кафедральному соборі.