kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 26-ту після П’ятидесятниці

content dsc 34713 грудня 2017 року, у неділю 26-ту після П'ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

 Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив у соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору.

За Божественною літургією Патріарх звершив дияконську хіротонію над студентом 5 курсу КПБА  Андрієм Маланяком.

У своїй проповіді на тему Євангельського читання Святійший  Владика зазначив: “В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри, сьогоднішнє Євангельське читання знову спонукає нас говорити про багатство. Ви чули притчу Ісуса Христа, що у одного багатого чоловіка вродила нива і він не знав, що робити з цим багатством. Виникає питання, якщо Бог дав йому таке багатство, то чому цей багатий чоловік засуджується  Христом і всіма нами? За що, за багатство, яке Господь дав, чи за щось інше? За інше. А інше – це є пристрасть до багатства. Ця людина жила тільки багатством і тому він казав: “душа моя, їж, пий, веселися”. Не подумав, що поруч з ним живуть люди бідні. Тому Господь засуджує не саме багатство, яке він посилає, а засуджує ставлення до багатства, використання його. Авраам теж був людиною багатою, але своє багатство витрачав на людей, які потребували цього. Він виходив на дорогу і зустрічав кожного подорожнього, щоб дати притулок і нагодувати його. Кожний, хто має багатство повинен пам’ятати, що після смерті залишить все, скільки б не зібрав, а нічого з собою не візьме. Візьме з собою тільки душу, або злу, або добру. Душу, яка любить, яка смиренна, яка мирна – візьме з собою добра людина.  Зла ж людина візьме користолюбство, гордість, владолюбство, славу й інші пороки земні. В Царство Небесне така людина не ввійде, бо не придатна, бо вона не придатна для життя в царстві любові. Тому нам треба турбуватися, як сказав Господь, про скарби на Небі, а ці скарби – це чесноти, які знаходяться в душі кожної людини. Тому напоумленні притчею Господа Ісуса Христа будемо турбуватися про скарби на Небі, щоб душа наша була доброю, люблячою, не гордою, а смиренною”.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну і визволення її від нашестя чужинців.