kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

У Володимирському соборі вшанували пам'ять святої великомучениці Варвари

content dsc 554817 грудня 2017 року Православна Церква вшановує пам'ять святої великомучениці Варвари, мощі якої вже понад 900 років зберігаються у Києві та півстоліття з цього часу – у Володимирському кафедральному соборі столиці. Щороку у соборі відбуваються особливі урочисті богослужіння на честь великомучениці Варвари й тисячі прочан приходять поклонитися великій святині.

 

Напередодні свята, 16 грудня 2017 р. увечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні архієреїв та численного духовенства звершив Всенічне бдіння.

За богослужінням молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, а разом з патріаршим та кліросним хорами собору співав також і хор КПБА.

На літії за вечірнею Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній благословив хліб, вино, пшеницю та єлей, які згодом під час утрені були роздані вірним у храмі.

Під час полієлею на утрені й аж до самого закінчення святкового канону великомучениці Варварі Святійший Патріарх Філарет помазував прихожан освяченим єлеєм.

17 грудня, в неділю 28-му після П’ятидесятниці, cвяткування розпочалися з самого ранку. Вже о 6.30, коли духовенство собору готувалося до ранної літургії, до раки з мощами святої вмц. Варвари почали линути кияни та гості міста. Цього дня Святійший Патріарх Філарет у співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея, єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія, єпископа Васильківського Лаврентія та численного духовенства звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Після запричасного стиха до духовенства та вірян звернувся протоієрей Олександр Шмуригін і розповів про життя та подвиг віри святої діви Варвари.

Після літургії відбувся молебень перед мощами святої великомучениці. Святійший Патріарх Філарет прочитав молитву, а потім все духовенство під спів величання приступило до святині. 

Святу Варвару у всьому світі шанують як велику угодницю Божу, до якої моляться, щоб позбавитися від несподіваної смерті. Саме вона є заступницею і покровителькою шахтарів і всіх людей, які працюють на небезпечних професіях і умовах. Невипадково, що цього дня у Володимирському соборі разом з парафіянами молилася група працівників вугільної промисловості України, яких Святійший Патріарх Філарет відзначив церковними нагородами. Це керівники і  представники Міненерговугілля, Державної воєнізованої гірничорятувальної служби, вугільних підприємств недержавної форми власності, вугільних шахт з Львівської, Волинської, Луганської, Дніпропетровської, Донецької областей на чолі із Героєм України Грядущим Борисом Абрамовичем.

Предстоятель Київського Патріархату звернувся до шахтарів і всіх присутніх зі словом:

"Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Насамперед вітаю всіх зі святом великомучениці Варвари. Свята великомучениця Варвара в християнському світі вважається святою, яка захищає від несподіваної смерті. Чому так сталося, що свята великомучениця Варвара стала захисницею перед Богом від несподіваної смерті? А сталося це таким чином, що коли мощі святої великомучениці Варвари були перенесені в Константинополь, то вони були поставлені в храмі і храм цей імператор об’явив таким храмом, що якщо засуджений на смерть опиниться в ньому, то страчувати його вже було неможливо і тому всі засуджені на смерть намагалися проникнути в цей храм, щоб знаходячись там уникнути смерті. І з того часу в Христовій Церкві стала великомучениця Варвара покровителькою від несподіваної смерті. А те, що великомучениця Варвара звершує безліч чудес - це ми знаємо. І попередні покоління зверталися до неї  і отримували те, що просили і ми звертаємося в наш час.

Серед нас сьогодні знаходяться луганські шахтарі, а шахтарі в усьому світі шануюють великомученицю Варвару. Чому? Тому що шахтарі більше ніж хто інший знаходяться в такому стані, що смерть може спіткати несподівано і тому шахтарі звертаються до святої великомучениці Варвари, щоб вона захищала їх від несподіваної смерті. І я сьогодні хочу від імені нашої Церкви привітати наших славних шахтарів луганських і з цієї нагоди хочу нагородити вас нашими церковними орденами" – сказав Патріарх Філарет.

Упродовж дня у соборі звершувалися молебні та акафісти на честь великомучениці Варвари та прочитувалося для вірних життя святої. Володимирський собор був переповнений молільниками і до мощей святої діви постійно йшли люди, щоб помолитись і попросити молитовної допомоги.