kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю святих отців

content dsc 664531 грудня 2017 року, у 30-ту неділю після П'ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні воскресного дня, 30 грудня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату відслужив Всенічне бдіння. Архіпастирю співслужило духовенство кафедрального собору.

У самий недільний день Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

За богослужінням Святійший владика виголосив проповідь, у якій розкрив сутність сьогоднішнього євангельського читання про родовід Господа нашого Ісуса Христа та значення святкування неділі святих отців.

"Дорогі браття і сестри! Тільки що ми прослухали Євангеліє від Матфея, в якому приводиться родовід Ісуса Христа. Для чого євангеліст Матфей приводить цей родовід? Для того, щоб довести юдеям, що Ісус Христос є дійсно Месія, Спаситель, Якого обіцяв Бог Аврааму і Давиду. І тому, на підставі цього родоводу юдеї повинні були вірити, що Ісус є дійсно Спаситель світу. Тоді як євангеліст Лука теж приводить родовід, але родовід у Луки доводиться до Адама. Чому до Адама? А тому, що писав Євангеліє для язичників, які теж походять від Адама. А Адаму теж було обіцяно, що Господь сім’ям Жони знищить главу змія, тобто диявола" - відзначив Святійший владика.

Кожна людина у своєму житті хоче бути щасливою. Але не всі розуміють, що щастя треба шукати не поза собою, а всередині себе. Бо щаслива людина - це та людина, яка живе з Богом, Джерелом нашого життя і щастя. Царство Боже, щастя в середині людини є – це любов, мир, праведність, віра, надія на Бога. Кожен, хто бажає спастись і унаслідувати Царство Небесне повинен очистити своє серце від гріхів і, найголовніше, мати любов  до Бога і ближніх.

"Христос сказав, що Царство Моє всередині вас є, духовне Царство Боже. Царство Боже – це любов, віра, надія на Бога, оце є Царство, що знаходиться всередині. І тому ми, християни, сповідуємо царство Боже не земне, а сповідуємо Царство Боже, яке знаходиться всередині кожної людини. І тому Церква і закликає нас дбати про Царство Боже в серці. Якщо це Царство буде у нас в серці, ми і на землі будемо відчувати блаженство. Тому що, там, де любов – там мир, там і радість, там всі блага. Тому, що Царство Небесне, куди ми всі хочемо увійти – є Царство любові. Нам треба це усвідомити. Якщо ти хочеш у Царство Небесне – люби, і тоді будеш у Царстві Небесному. А якщо ти не любиш, то як ти можеш бути у Царстві любові? Не можеш бути. Праведники, святі можуть любити і люблять, а грішнику тяжко любити, бо він грішник. Тому і грішник, що він любить тільки самого себе. А інших не любить і тому грішнику полюбити ближнього тяжко, але треба. Бо і грішник же хоче увійти у Царство Небесне. А якщо ти хочеш увійти – подолай свій гріх і полюби Бога і полюби свого ближнього. А Христос і прийшов, і народився, і став Людиною для того, щоб допомогти нам подолати в нашій людській природі гріх і смерть. І Він це зробив через народження від Пресвятої Діви Марії, через страждання, смерть і воскресіння. Зробив і тепер закликає нас у це Царство. І допомагає нам визволитися від гріхів. Яким чином? Прощає нам гріхи, якщо ми каємось. А той, хто не кається, той прощення гріхів не отримує.Тому будемо просити Господа нашого Ісуса Христа, щоб він очистив нас від гріхів, через наше покаяння, вселив у наші серця любов, і дарував нам після смерті Небесне Царство" – сказав у своєму слові Патріарх.

Завершилося богослужіння Новорічним подячним молебнем. Після цього Святійший Патріарх привітав парафіян з прийдешнім новим 2018 роком та побажав миру, здоров'я і Божого благословення. «Дорогі браття і сестри, поздоровляю вас з наступаючим Новим роком. Нехай Господь наш Ісус Христос в цьому році дасть перемогу і принесе Україні мир, а всім нам - благополуччя і добре здоров’я» - привітав вірян Предстоятель Української Церкви.

Цього ж дня у соборі, за вечірнім богослужінням, Патріарх Філарет читав акафіст Покрову Пресвятої Богородиці.