kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарх Філарет звершив богослужіння свята Богоявлення

DSC 920819 січня Православна Церква урочисто відзначає свято Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Святом Богоявлення закінчується плеяда різдвяно-новорічних святок.

 

Напередодні свята, 18 січня ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив у Володимирському кафедральному соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство. За вечірнею була відслужена літія, а під час полієлею на ранній Патріарх і священики помазували вірян освяченим єлеєм. По завершенні Всенічного бдіння духовенство і хор проспівали колядки і щедрівки, прославляючи Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

У сам день свята Богоявлення, 19 січня 2018 року, Предстоятель Київського Патріархату у співслужінні духовенства собору звершив святкову Божественну літургію. Храм та двір був наповнений вірянами, які цього дня зібралися, щоб помолитись Богові та освятити воду.

Патріарх Філарет привітав парафіян кафедрального собору з великим святом та, вказавши на відмінності від хрещення Іоанового, нагадав про особливе значення таїнства хрещення в житті людини.

"Яке значення має хрещення? Хрещення має значення очищення від гріхів. І тому Іоан Хреститель закликав всіх до покаяння, до очищення від гріхів. Люди каялись, і приходили до нього на Йордан приймати хрещення на ознаку покаяння. Але отримували вони прощення чи не отримували, ось ті, які хрестились в Йордані від Іоана? Отримували. Але і цар Давид, який раніше жив, коли покаявся, то відпущення гріхів отримав. Тобто люди, які каялись у своїх гріхах, отримували прощення. А чого не отримували? А не отримували Дарів Святого Духа і тому Іоан Хреститель і сказав, що він хрестить хрещенням покаяння, а йде за ним Той, Хто буде хрестити вас Духом Святим. Тобто не тільки водою, а буде хрестити Духом Святим. А що значить хреститись Духом Святим? Це значить отримати благодать Святого Духа, дари Святого Духа. Ось ці дари, які отримали апостоли: говорили різними мовами, звершували чудеса, зціляли хворих, воскрешали мертвих. Це робили апостоли, які прийняли Духа Святого. Тому у Новому Завіті хрещення означає приналежність до Церкви. Тобто кожна людина, яка прийняла хрещення, належить Церкві Христовій, що розповсюджується по всьому світу серед усіх народів. І тому, тепер кожна людина, до якого народу не належала б вона, якщо вона приймає хрещення, вона належить до Церкви Христової. А главою цієї Церкви є Христос, Який визволив людську природу від гріха і від смерті" - виголосив Святійший владика.

Патріарх Філарет звернув увагу парафіян на те, що для спасіння і блаженного життя з Богом недостатньо лише одного хрещення. Людина, коли грішить, то відпадає від Церкви Христової і, відповідно, відходить від Бога. Людина може бути охрещеною, але в той же час не бути в істинній Церкві. І примирення людини з Богом, і повернення до Церкви відбувається через покаяння. Людина, охрещена в Ім'я Пресвятої Трійці, яка живе істинною вірою і виконує заповіді Божі - така людина належить до Церкви Христової і досягне вічного і блаженного життя: "Той, хто належить до Святої Церкви, той обов’язково увійде у блаженне Небесне Царство" - сказав проповідник.

Предстоятель закликав вірян впродовж свого земного життя наближатися до Бога, йдучи дорогою, яку накреслив Ісус Христос. І основою цього спасительного шляху є істинна віра в Єдиного у Тройці славимого Бога.

"Шлях до Бога - це віра в Істинного Бога у Тройці славимого. Не всі релігії вчать про те, що Бог єдиний, а Троїчний в особах. Ні юдеї, ні мусульмани, ні інші релігії не вчать про те, що Бог є Троїчний в Особах. А ми віримо, що Бог Троїчний в Особах. Чому ми, християни, віримо? А тому, що Бог явився у Трьох Особах. На Йордані хрестився Син Божий, а Отець свідчив: «Цей є Син Мій улюблений». Значить це є інша Особа, бо Він каже: «Цей є Син Мій улюблений». А Дух Святий зійшов у вигляді голуба. І тому свято називається Богоявленням. Бог явив себе у Трьох Особах" - пояснив Предстоятель. 

"Ми повинні йти дорогою, яку накреслив Господь наш Ісус Христос, уподібнюватись Йому, не тільки бути християнами по назві, а уподібнюватись Йому життям. І головне, йти дорогою правди і дорогою любові. Оце наша християнська дорога: бути правдивими і бути люблячими. А якщо впадаємо у гріх – треба каятись. Все ясно і просто. Віруй в Єдиного у Трійці славимого Бога, живи по правді, люби, якщо згрішив – кайся, і тоді успадкуєш вічне блаженне життя, за допомогою Божественної благодаті. У нас, немічних, сил не вистачає, щоб побороти гріх і не згрішити. І тому нам потрібна Божественна благодать. І Господь дає її тим, хто просить. Нехай Господь наш Ісус Христос по молитвах Божої Матері, Іоана Предтечі і всіх святих, допомагає нам дійти до того Царства Небесного, у якому вони всі блаженствують" - побажав на завершення своєї проповіді Патріарх.

На запричасному зі словом проповіді до вірян звернувся клірик Володимирського собору протоієрей Петро Зинич.

Після заамвонної молитви під спів тропарів «Глас Господній над водами лунає, промовляючи: прийдіть і прийміть усі Духа премудрості...» Патріарх у співслужінні духовенства звершив чин Великого освячення води та окропив нею віруючий народ.

Предстоятель привітав парафіян з великим святом Богоявлення та закликав на всіх Боже благословення.