kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Утреня з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського

DSC 573321 березня 2018 року ввечері, напередодні четверга 5-ї седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

 Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Понад тисячоліття Свята Церква через Покаянний канон преподобного Андрія Критського відкриває людям глибину каяття. Цей канон можна описати як розчулений плач, що виявляє всю безодню гріха. Проникливі слова торкаються душі християнина і пробуджують спрагле серце від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображує нам великі Біблійні образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа та Церкву.

Великим цей канон називається головним чином за свою обширність. Якщо інші канони складаються із 30-ти тропарів, то канон преподобного Андрія Критського складається з 250-ти.

Святі отці називають покаяння початком і головною умовою духовного зростання. Це шлях переміни гріховного способу мислення і життя в цілому. Пройшовши його і очистивши себе покаянням від гріховної скверни, людина зустрічає Христове Воскресіння разом з Христом, з’єднавшись з Господом для вічного блаженного життя.