kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у Велику середу

content dsc 70884 квітня 2018 року, у Велику середу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

 Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек і духовенство міста.

Під час богослужіння, на малому вході, Патріарх Філарет до дня свята Пасхи відзначив священнослужителів м. Києва богослужбовими нагородами:

- протоієрей Григорій Фоя, клірик Саято-Введенського храму на Борщагівці – право носіння хреста з прикрасами;

- протоієрей Валентин Мазур, настоятель храму святих сорока мучеників Севастійських у Новобіличах – право носіння хреста з прикрасами;

- протоієрей Олексій Кравець, клірик храму Різдва Христового на Подолі – право носіння палиці;

- священик Михайло Павлюк, клірик Свято-Покровського храму на Солом'янці – піднесений до сану протоієрея;

- священик Олексій Решетняк, настоятель храму святителя Димитрія Ростовського в Святошинському районі – право носіння камілавки;

- священик Олег Войцеховський, клірик храму Вознесіння Господнього на Печерську – право носіння набедреника;

- священик Володимир Войціх, клірик храму Всіх святих на Троєщині – право носіння набедреника.

Після богослужіння Святійший Владика привітав духовенство з церковними нагородами та закликав з відповідальністю та жертовною відданістю звершувати пастирське служіння на благо Української Церкви.

Довідка:

У Велику середу Церква згадує жінку-грішницю, яка омила сльозами і помазала дорогоцінним миром ноги Спасителя, коли Він був на вечері в Вифанії, в домі Симона прокаженого, і цим приготувала Христа до погребіння. В цей час Юда удаваною турботою про бідних виявив своє грошолюбство, а потім вирішив видати Христа юдейським старійшинам за тридцять срібників. На згадку про зраду Спасителя Юдою Церква встановила піст кожної середи упродовж року.