kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого

content dsc 287013 травня 2018 року, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

 Напередодні, 12 травня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату в соборі очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею Святійший владика помазував вірян освяченим єлеєм.

За Божественною літургією Його Святості співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Одеський і Балтський Павло, настоятель Володимирського кафедрального собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Під час літургії, після прочитання Євангелія, Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь, у якій розтлумачив уривок із Євангелія про сліпонародженого.

"Дорогі браття і сестри!

Тільки що ми прослухали уривок з Євангелія від Іоана про зцілення сліпонародженого. Ісус Христос взяв суміш, помазав очі і сказав іди в Силоамську купель омийся і будеш бачити. І сліпонароджений зробив це і став зрячим, не тільки зрячим тілесно, а й духовно зрячим, тому що повірив, що Ісус Христос є Син Божий і поклонився Йому. А книжники і фарисеї, як ви чули, зробили дослідження чи дійсно ця людина народилася сліпою, запитали батьків чи це їх син, чи народився він сліпим і батьки підтвердили і далі розслідуючи фарисеї бачили, що дійсно сліпонароджений став зрячим і зробив це Ісус Христос. І замість того, щоб вірити в Ісуса Христа як Сина Божого вони не повірили. Чому не повірили? А тому, що були духовно сліпими, бачили чудо і не вірили, що звершив це чудо Бог, бо людина своєю силою перемагати закони природи не може і вони це прекрасно розуміли, але будучи духовно сліпими, вони не повірили" - сказав Патріарх Філарет.

Предстоятель Київського Патріархату закликав всіх молитися Богу, щоб Господь просвітив душевні очі, щоб ми бачили правду і відкидали неправду.

Наприкінці богослужіння Предстоятель Церкви очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Несподівана Радість», під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.