kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.com

Патріарше богослужіння на свято Вознесіння Господнього

content batch dsc 372517 травня 2018 року Православна Церква святкує Вознесіння на Небеса Господа нашого Ісуса Христа. В цей день Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

 Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Напередодні ввечері Предстоятель Київського Патріархату відслужив Всенічне бдіння, під час якого звершив чин Літії, благословивши хліб, вино, пшеницю та єлей. На Утрені Патріарх помазував клір та вірян освяченим єлеєм.

Під час Літургії Його Святість звершив священичу хіротонію над студентом КПБА дияконом Ярославом Куликом.

За богослужінням Святійший Владика звернувся до присутніх зі словами проповіді, зокрема зазначивши:

“В ім‘я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри, сьогодні Православна Церква святкує Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа на Небеса. Впродовж 40 днів, як ми знаєм зі Святого Писання, Воскреслий Христос неодноразово являвся апостолам, жонам мироносицям і, як сказано, більш ніж п‘ятистам браттям та навчав їх Царству Божому.  А на 40-й день вивів їх на гору Елеонську де Вознісся. Вознісся Він в іншому тілі, ніж народився. Народився Господь у тлінному тілі, хоч і безгрішний, і народження Його було безгрішним, і в житті своєму Він не згрішив, бо сказав: «Хто із вас викриє мене у гріху?».

Однак носив тіло тлінне. Але яка різниця між тлінним тілом і нетлінним? Різниця та, що тлінне тіло, навіть і безгрішне, страждає, потребує їжі, втомлюється і помирає. А нетлінне тіло не страждає, не потребує їжі і не помирає та проходить крізь зачинені двері. Можливо це, тілу пройти через тіло? Можливо! Як вогонь матеріальний і залізо матеріальне, але вогонь крізь залізо проходить, отак само проходить нетлінне тіло через зачинені двері. Це показав Господь, коли явився своїм учням. Євангелисти підкреслюють, що Він пройшов саме через зачинені двері. Ось це тіло нетлінне і ним Ісус Христос вознісся на Небеса.

Де зараз знаходиться тіло Ісуса Христа, де Він перебуває плоттю? Святе Писання каже – на Небесах. І не просто на Небесах, а праворуч Бога Отця. Що це значить, хіба Бог має правий чи лівий бік? Бог Безмежний і Неосяжний, у Нього ні правого, ні лівого боку немає. То чому ж сказано, що посадив праворуч? Це образний вислів, який означає, що Він знаходиться у славі, а образ цей взятий із земного життя. Ось той, хто сидить праворуч царя, вождя чи президента, той сидить на почесному місці, тобто знаходиться у славі. 

У багатьох також виникає питання, хоч Ісус Христос вознісся і возніс людську природу, але який стосунок це має до кожного з нас? Має той стосунок, що ми теж, після воскресіння, якщо удостоємося Царства Божого, будемо там. І з такими ж нетлінними тілами, як тіло Господа Ісуса Христа. Ось що чекає нас, але чекає тих, які будуть Судом Божим визначені достойними бути в Царстві Небесному.”

Наприкінці відправи Предстоятель Церкви очолив молебень, під час якого виголосив молитву за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.